Lausanne\’is peeti FEI teine spordifoorum

Käesoleva nädala esmaspäeval ja teisipäeval kogunesid Lausanne'is paljude rahvuslike alaliitude esindajad, samuti muud ratsaspordiga seotud isikud, pidamaks maha FEI teine spordifoorum. Siinkohal lühikokkuvõtte foorumist.

Kui mullu peetud esimesel spordifoorumil oli peatähelepanu takistussõidul, siis tänavu keskenduti nii takistus- kui koolisõidu, samuti rakendispordi arengu temaatikale. Rakendispordi ümarlauas keskenduti ala populaarsuse ja atraktiivsuse suurendamisele, samuti enamate võimaluste pakkumisele sportlaste osalemiseks rahvusvahelistel võistlustel. Rakendispordikomitee juht ungarlane Karoly Fugli tutvustas osalistele ideid uuest võistluste tasemete süsteemist, kvalifikatsioonisüsteemist, samuti plaanitavatest reeglite muudatustest. Uuest aastast plaanitakse näiteks maratoni lühendada kolmelt faasilt kahele, samuti muuta atraktiivsemaks täpsussõitu.

Koolisõidu ümarlauda juhatas FEI koolisõidu ja parakoolisõidu komitee juht Trond Asmyr, kes suurima uuendusena pakkus välja senise Grand Prix taseme ja niinimetatud Väikese Ringi vahele luua Keskmine Ring. FEI töötab aktiivselt uute skeemide koostamisega, mis jäävad senise Intermediate I ja II ning Grand Prix tasemete vahele. Sellega loodetakse suurendada rahvusvahelistel koolisõiduvõistlustel osalejate arvu. Samuti peeti oluliseks koolisõidu Rahvuste Karika projekti. Tänavu on kavas neli võistlust: 17.-20. mai Prantsusmaal Vidaubanis CDIO3*, 19.-23. juuni Madalmaades Rotterdamis CDIO3*, 25.-30. juuni Saksamaal Aachenis CDIO5* ning 1.-4. august Suurbritannias Hicksteadis CDIO3*.

FEI takistussõidukomitee juht John Madden keskendus seekord põhiliselt uuele plaanitavale võistluste taseme hindamise süsteemile. Idee on muuta senine vaid auhinnaraha suurusel baseeruv "tärnide" süsteem paindlikumaks ning panna see sõltuma paljudest muudestki parameetritest: väljakute kvaliteet, tallide ja kommunikatsioonide kvaliteet, publikuhuvi, meediakajastus, sekretariaadi töö, toitlustamine jne. Taolist süsteemi on katsetatud Põhja-Ameerikas. Peagi loodetakse tulla välja konkreetsemalt sõnastatud ideedega.

FEI Peasekretär Ingmar De Vos ütles oma lõpukõnes: "Usun, et seekordne spordifoorum oli edukas. Samas on see alles arutelude ja otsuste tegemise algusprotsess ning tänastel aruteludel baseeruvad otsused võivad saada jõu järgmisel FEI Peaassambleel. Kuid pidage meeles, arutelud ei ole lõppenud, meie on-line platvorm on mõtteavaldusteks avatud veel järgnevad neli nädalat."