Le Saut Hermés Grand Prix võit Simon Delestrele hobusega Hermés Ryan

Simon Delestre ja Hermes Ryan; foto sauthermes.com

Möödunud nädalavahetusel leidis aset üks sisehooaja kaunemaid võistlusi, kui Pariisi Grand Palais nime kandvas ajaloolises hoones toimus traditsiooniline CSI5* takistussõiduvõistlus. Korraldajate rõõmuks jäi Grand Prix võit sellel aastal koju, kui esikoha võttis Simon Delestre hobusega Hermés Ryan.

49 sportlast oli üles antud hispaanlasest rajameister Santiago Varela Ullastres’e, kes muide disainib ka Pariisis peagi peetava MK-finaali rajad, ehitatud 160 cm kõrgusesse parkuuri, mille auhinnafondiks oli 400 000€. 12 paaril õnnestus puhta sõiduga põhiparkuuris teenida endale kohta ümberhüpetel, nende seas eelmisel aastal Grand Palais GP võitnud Edwina Tops-Alexander, kes kindlasti soovis kindlustada endale teist järjestikku esikohta. Grand Prix sõitu oli kvalifitseerunud ja stardijärjekorda kantud ka Kristaps Neretnieks hobusega Moon Ray, kuid meile teadmata asjaolul ta siiski ei startinud.

Ümberhüpetel said järjekordse nulli kirja täpselt pooled seal startinutest ehk kuus ratsanikku. Nende seas osutus parimaks prantslane Simon Delestre hobusel Hermés Ryan, saades kirja kõige kiirema aja. Teine ja kolmas koht kuulus huvitava kokkusattumusena hiljutise Hollandis toimunud Rolex Grand Slam’i etapi kahele parimale ehk vastavalt Niels Bruynseels’ile hobusega Gancia de Muze ja Marcus Ehningule hobusel Cornado NRW. Esikuuikusse mahtusid veel valitsev Euroopa meister Peder Fredricson (Hansson WL), Olivier Robert (Tempo de Paban) ja Janika Sprunger (Bacardi VDL).

Kõik Saut Hermés’e tulemused leiate siit: http://www.sauthermes.com/en/the-classes/