Leedu meistrivõistlused katkestati ülihalbade ilmaolude tõttu

Rahvusvahelises meedias on kajastatud möödunud nädalavahetusel katkestatud Leedu meistrivõistlusi takistussõidus, mille toimumist takistasid ülihalvad ilmastikuolud.

Rahvusvaheline meedia on kajastanud Leedu takistussõidu meistrivõistuste katkestamist, pannes rõhu väidetavale tornaadole, mis viis paigast tallid ning vigastas väidetavalt mitmeid hobuseid ja ratsasportlasi. Tegelikkuses oli olukord veidike leebem, mille kohta andis Hobumaailmale informatsiooni võistlustel rajameistri ametit pidanud lätlane Ivo Mikelsons: "Ööl vastu laupäeva tõusis tõepoolest tohutu tuul, millele eelnesid arvestatavad vihmasajud. Olime valmis jätma ära laupäevased esimesed kaks sõitu, kuid öösel tõusnud ebatavaline tuul lõi meie plaanid totaalset segamini," mainis Mikeson.

"Tuul viis paigast kaks ja pool poolakate poolt paigaldatud talli vaatamata sellele, et nad olid prognoosidest lähtuvalt eriolukorraks valmistunud," lisas rajameister. Kahju oli loomulikult suur, kuid rahvusvahelisse meediasse jõudnud kuuldused hobuste hukkumisest ei vasta Mikelsoni sõnul tõele: "Nõeluda tuli küll viie hobuse haavu, kuid see oli kõik. Laupäeval kell 11.00 leiti viimane kadunud (Läti) hobune, samuti pääsesid haiglast vigastusteta tagasi kõik hobuste alla jäänud groomid-sportlased."

Paraku tuli siiski Leedu meistrivõistlused katkestada ning oodata paremaid ilmastikuolusid nende lõpule viimiseks. Teadaolevat eestlstest keegi Leedus ei osalenud.