Leedu MK-etapi parim eestlane oli Paul Argus

Paul Argus ja Renessin. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Täna Leedus toimunud takistussõidu MK-etapil oli parim meie paar Paul Argus ja Renessin, kes tulid kuuendaks. Hanno Ellermann ja Freedom lõpetasid auhinnalisel 11. kohal. Võistlus ise lõppes romantilise abieluettepanekuga.

Leedus toimunud Horsemarket Equestrian Spring Touri (HEST) kindlasti oodatuimaiks võistlusklassiks oli MK-etapp takistussõidus. Väärtuslikke MK-punkte tuli püüdma 34 võistluspaari 9 riigist. 140-160 cm takistustega põhiparkuur tuli läbida vigadeta, et pääseda ümberhüpetele ja sõita võidu peale. Eestlastest oli stardis pea kogu meie paremik.

Meie ratsanikest pääses ainukesena ümberhüpetele Argus. Väga lähedal edasipääsemisel oli ka Hanno Ellermann Freedomil. Freedom hüppas väga ilusti, kuid kahjuks tuli neil maha viimane takistus. Nii Urmas Raag ja Carlos, Kullo Kender ja Artas kui Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid 8 karistuspunktiga. Gunnar Klettenbergi ja Queenslandi tulemuseks jäi 12 kp-d.

Ümberhüpetel tuli kahjuks Paulil ja Renessinil maha kaks latti ja nii lõpetati tulemusega 8 kp, tasuks kuues koht. Kuna neist eespool jõudis poolakas Maksymilian Wechta auhindadele kahe hobusega, siis võtab Paul kaasa siit sõidust 5. koha MK-punktid. Võit läks viimasena startinud Dawid Kubiakile hobusel Anastacia III Poolast.

MK-etapp oli pühendatud Elizaveta Shchibriki mälestusele, kes hukkus möödunud aastal traagiliselt ATV õnnetuses. Tema vend, Egor Shchibrik (kes tuli siin sõidus kolmandaks) lõpetas MK-etapi autasustamise suurte tänusõnadega korraldajatele ja toetajatele ning kutsus seejärel oma pruudi võistlusväljakule, et teha talle abieluettepanek. Romantiliselt põlvele laskudes sai ta oma tulevaselt loomulikult vastuse, mida lootis.

Paul rääkis võistluse kommentaariks, et ümberhüpetel ei õnnestunud tal kuidagi rütmi kätte saada. „Ma ei tunne end veel nii kõrgetes parkuurides ja just eriti ümberhüpetel kindlalt. Tundub nagu, et kogemust on veel vähe saavutamaks vajalikku kiirust ja teravust. Seevastu põhiparkuur oli meil Renessiniga elu parim. Ei osanudki väga oodata, et ümberhüpetele jõuame, sest olen seni arvanud, et Renessin pole päris suure sõidu hobune. Tundub, et pean talle siiski võimaluse andma,“ nentis Paul. Ratsanik kiidab väga võistluspaika ja korraldust ning loodab, et korraldajatel jätkub indu ka järgmisteks aastateks. „Käisin siin esimest korda kaks aastat tagasi ja areng on silmaga näha. Keskus ise on saanud paremaks ning samuti on korraldus läinud palju sujuvamaks.“

Teisel HEST nädalal oli kõrgemais ringis, Diamond Touril, kus parkuurid küündisid kõrguseni 145 m, eestlastest parim Rein Pill Alfons Ral. Koos võeti neljapäeval 140 cm parkuuris kõrge 3. koht, sõidu võitis Andrea Herck hobusel Trocadero de Jarsay Rumeeniast. Auhindadele jõudsid selles sõidus ka teised eestlased. Urmas Raag ja Carlos lõpetasid 7. kohal, Hanno Ellermann ja Freedom 9. kohal ning Gunnar Klettenberg ja Queensland 10. kohal

Reedel võitsid Pill ja Alfons Ra 145 cm LR punktidele ümberhüpetega sõidu 56 osaleja seas, jättes rumeenlase Hercki kohe enda selja taha. Paul Agrus ja Renessin saavutasid siin kõrges konkurentsis 7. ning Kullo Kender ja Artas 14. auhinnalise koha.

Laupäeval jäeti rahe ja tugeva vihma tõttu ära mitu võistlusklassi, nende seas ka päeva kõrgeim sõit. Nii jäi oodata, mida suudavad eestlased pühapäevases MK-etapi sõidus. „Laupäeval tuli maha väga suur sahmakas vihma. Platsid uppusid ja tallid ujusid, nii et kutsuti isegi tuletõrje talle tühjaks pumpama. Korraldajatele ei jäänud muud üle, kui osa võistlusklasse ära jätta,“ rääkis Paul.

Eestlaste saagiks jäi tuuri teiselt nädalalt arvukalt auhinnalisi kohti ja magusaid võite. Lisaks Pilli 145 cm võidule,  saavutas esikoha ka Paul Argus hobusel Jay-Z-Bee , seda reedeses 130 cm kahefaasilises parkuuris. Eestlaste viimane võit tuli pühapäevasest 130 cm show-alalt Jump and Drive. Seal pidid ratsanikud läbima kõigepealt parkuuri hobusel, siis ise üle tõkete hüppama ja lõpuks autojuhi abiga läbima takistusraja ka autoga. Kõige kiiremini suutis selle läbi teha Berit Lehtsaar, kes ratsutas Solei Soleil ja kelle autojuhiks oli Paul Argus.

Kõik tulemused

Videos Paul Arguse ja Renessini põhiparkuur.

Paul Argus ning Renessin lõpetasid täna meie parimatena Leedus toimunud MK-etapi 6. kohal! Palju õnne Paulile ja tema tiimile! Kahjuks teistel meie ratsanikel täna õnne ei olnud, kuid sellest varsti pikemalt. Videos Pauli ja Renessini sõit MK-etapi põhiparkuuris.

Posted by Eesti Ratsaspordi Liit on Pühapäev, 19. mai 2019