Leedu Rahvuste Karika avapäeva Eesti parim sooritus Rein Pillilt

Eile, neljapäeval, algas Leedus Vazgaikiemiseharmooniapargi nime kandvas ratsakeskuses Leedu Rahvuste Karikas tasemel CSIO3*. Avapäev eestlastele võidurõõmu ei pakkunud, parimad saavutused tehti väiksemates sõitudes.

Suure ringi avalöök tehti kõrgusel 140 cm, kus vigadeta ei õnnestunud sõita ühelgi meie võistluspaaril. Ühe karistuspunktiga aja eest oli meie parim Urmas Raag hobusega Axel du Beaumont jäädes auhinnalistest kohtadest siiski piisavasse kaugusesse. Loodetavasti on järgnevad päevad edukamad.

Väikeses ja keskmises ringis ei olnud kellestki vastast Andrius Petrovasele ja Rico Donale. See paar võitis nii kuni 130 cm kõrguste takistustega väikese ringi kui kuni 140 cm kõrguste takistustega keskmise ringi avasõidu. Mõlemad parkuurid olid kahefaasilised. Keskmises ringis oli parim eestlane Rein Pill, kes hobusega Carrera Z jõudis kolmandale kohale. Väikeses ringis saavutas meie omadest parima tulemuse Ebbe-Liisa Sõnajalg, kes vigastusest paranenud ja eile pärast transporti haiglasena tundunud Troojaga tegi rahuliku kontrollsõidu jõudes kahe karistuspunktiga teises faasis auhinnalisele seitsmendale kohale. Sõnajalg oli Eesti parim ka noorhobuste sõidus, kus saavutas 7-e aastase Apolloga 125 cm sõidus kolmanda koha. Samas sõidus, mille võitsid lätlanna Maira Leja ja Anytime Pikabello, saavutas Tiit Kivisild Corsicaga auhinnalise viienda ja Rein Pill Favoritiga auhinnalise kaheksanda koha.

Leedu Rahvuste Karika avapäeva alustasid aga juuniorid ja noored ratsanikud. Kahjuks Eesti noored kõrgetele kohtadele ei jõudnud. Parima aja sõitsid küll välja Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feight, kuid üks mahaajamine teises osas andis neile küll auhiialise, kuid 11. koha. Juuniorite ja noorte sõidu, mis peeti kõrgusel 120 – 125 cm, võitis venelanna Marina Kalinova hobusel Lordessa.

Täpsustame siinkohal eelteates välja öeldud ajakava. Vazgaikiemise Grand Prix peetakse mitte pühapäeval, vaid laupäeval. Rahvuste Karika sõit seevatsu on kavas pühapäeval. Kuna mõlemad sõidud on mõeldud tuleva aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniks, peetakse need kõrgusel kuni 160 cm.