Leedu Ratsaspordi Liit tähistab täna 80. juubelit piduliku vastuvõtuga

Kui selle aasta kevadel tähistas Eesti Ratsaspordi Liit oma 90. juubelit, siis täna saame õnniteda leedukaid, kes viivad täna Šiauliais läbi oma kümme aastat noorema Ratsaspordi Liidu piduliku juubelitseremoonia.

Leedu Ratsaspordi Liit asutati täpselt kümme aastat hiljem Eesti analoogsest organisatsioonist ehk aastal 1932. Sarnaselt meie ratsaliiduga, oli loomulikult ka leedukate organisatsioon vahepealsetel NSVL aegadel varjusurmas, mil ratsaliidu ülesandeid täitis Leedu NSV spordikomitee üks osakondadest. Iseseisvuse taastades panid ka leedukad organisatsioonile uue aluse ning astusid taas Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu (FEI) liikmeteks.

Täna viiakse Šiauliai linnas läbi suurejooneline galaüritus, millele on kutsutud teiste hulgas ka Eesti Ratsaspordi Liidu esindajad. Leedu Ratsaliidu kodulehekülje andmetel viiakse juubeliürituse käigus läbi Leedu lõppeva aasta parimate ratsasportlaste autasustamine, peetakse kõnesid, kuulatakse kontserti ning üritusele paneb punkti suurejooneline ilutulestik.