Leedu tänavune sisemeister on Rimantas Babrauskas

Möödunud nädalavahetusel selgitati Leedu ühes kaasaegseimas ratsakeskuses Kaunase lähistel Vazgaikiemis sealne sisemeister takistussõidus. Seeniorklassis osales 31 võistluspaari.

Meistri selgitamiseks läbiti kahevooruline parkuur, kus esimeses voorus takistuste kõrguseks 135 cm, teises 140 cm. Rajameister Ivo Mikelsons, kes eeloleval nädalavahetusel paneb üles rajad ka Niitväljal peetaval ERLi Talvise Karikasarja finaalis, mainis, et kui esimene voor oli keskmise raskusastmega, siis teises voorus seisis üleval vägagi tehniline ning maksimaalkõrgusel 140 rada. Kaks vooru suutis vigadeta läbida neli võistluspaari.

Leedu sisemeistri tiitli võitis tänavu mitmed aastad aktiivsest tegevspordist eemal olnud 50-aastane Rigmantas Babrauskas hobusel La-Pass. Vanameister kuulus Leedu koondisesse juna NSVL aegadel ning Leeedu meistritiitelgi ei olnud talle esmakordne. Hõbemedaliga lõpetas Irmantas Grikienis hobusel Eimis, pronksiga kahe aasta eest Tori Baltic Riders Touril GP võitnud paar Stasys Jasas ja Luitas.

Meie ratsaspordisõbrad võivad küsida, et kas muidu rahvusvahelistel võistlustel osalevad Leedu takistussõitjad ei osalenudki. Puudus vaid Benas Gutkauskas, kes sel hetkel oli juba teel Genfi MK finaali. Samas osalesid nii Andrius Petrovas, Kostas Gaigalas, Matas Petraitis, Zigmantas Sharka, Rimas Rimkus kui Mantas Jacikievitcius. Sel korral õnnestus lihtsalt teistel paremini.

Huvi korral leiate Leedu sisemeistrivõistluste kõik tulemused aadressilt http://www.equestrian.lt/index.php?id=1680

Hillar Talts