Leedust eestlastele GP kaksikvõit ja viis finaalsõidu võitu

Rein Pill ja Alfons Ra Varssavi GP-l. Foto: chmielewskafoto.pl

Viimane päev on eestlaste jaoks Leedus Harmony Parkis olnud lausa suurepärane: kamba peale võideti viis parkuuri ja saavutati GP sõidus kaksikvõit. Lisaks neile saadi ka mitmeid teisi auhinnalisi kohti.

Alustame päeva põhisõidust, milleks oli GP kõrgusel 145 cm. Sõit peeti ümberhüpetele ning poolakast rajameister Szymon Tarant ehitas parkuuri, mis koosnes 13 hüppest. Sõidus oli nii üks kolmene kui ka üks kahene süsteem. Kokku oli vaja võistlejatel sooritada 16 hüpet, millega sai nii põhiparkuuris kui ka ümberhüpetel kõige paremini hakkama Rein Pill hobusel Alfons Ra. Parkuuri lõpetas 21 võistluspaari, kellest kuus pääsesid ümberhüpetele, mille omakorda sõitsid vigadeta pooled. Reinule ja Alfonsile järgnesid pool sekundit aeglasema ajaga Kullo Kender ja Artas, kes sarnaselt Reinule tegid ka eelmisel aastal suurepärase hooaja. Kolmas koht kuulus Poola sportlasele Mateusz Tyszkole, neljas lätlanna Laura Penelele ning viies ja kuues koht taas meie sportlastele. Viiendaks sõitsid end ümberhüpetel ühe vea teinud Paul Argus ja Renessin ning kuuendaks põhiparkuuri vigadeta sõitnud Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman. Lisaks saavutas üheksanda auhinnalise koha Hanno Ellermann hobusel Freedom ning 12. auhinnalise koha Elizabeth Põder hobusel Piccolina.

Elizabeth Põder ja Piccolina.

Päeva esimene võit tuli meie arvele aga 110 cm kõrgusest parkuurist, mille võitis ainukesena põhiparkuuri ja ümberhüpped vigadeta sõitnud Mia Mai Laisaar hobusel Dynamit.

Mia Mai Laisaar oma treeneri Pille Elsoniga.

Teine võit tuli meile juunioride klassist, kus tõkked olid seatud 120 cm kõrgusele ning selle sõitis taas ainsana vigadeta meie sportlane Johanna Krippel hobusel Donnette.

Johanna Krippel ja Donnette autasustamisel.

Kuna täna oli tegemist finaalidega, anti auhinnad ka viieaastastele hobustele ning selle klassi võitsid Piret Ervald ja Jalida End, kes hüppasid 115 cm kõrguse parkuuri põhisõidu ning ümberhüpped vigadeta. Ümberhüpetele pääses neli sportlast ning neljandana lõpetas ümberhüpetel kaks viga teinud Siret Saks hobusel Ourson van T&L.

Siret Saks ja Ourson autasustamisel.

Ka kuue- ja seitsmeaastaste hobuste klassist, kus täna olid tõkked kõrgusel 120/125 cm, tuli meile võit. Kõige kiirema aja sõitsid ümberhüpetel välja Stefani Sabrodin ja Picanto. Kokku pääses ümberhüpetele 17 sportlast, kellest 10 sõitsid need vigadeta. Meie omadest sõitis mõlemad rajad puhtalt ka Linda Randpere hobusel Happygirl G, kes platseerusid neljandaks. Meie sportlastele kuulus veel selles sõidus auhinnalisi kohti: kuuendana lõpetasid Susan Kaleta ja Herrera, seitsmendana Hanno Ellermann ja Momentum, kaheksandana Kertu Klettenberg ja Quality Paul, üheksandana Cärol Järviste ja Hup ning üheteistkümnendana Piret Ervald ja Calanda de Laubry Z.

Stefani Sabrodin ja Picanto (vasakul), Linda Randpere ja Happygirl G (paremal).

Viies võit tuli kolmikvõiduna meie arvele päeva viimasest sõidust, kus ümberhüpetele pääses 19 sportlast, nende hulgas 10 eestlast. Ümberhüpped suutis vigadeta läbida seitse paari, neist kolm eestlast, kes kõik ka esimesed kolm kohta endale võtsid. Sõidu võitis Kertu Klettenberg hobusel D.Lady, sõites teisele kohale jäänud Hanno Ellermanist ja Jacoba Stud Fumosast neli sekundit kiiremini. Neile järgnesid kolmandana Paul Argus ja Jay-Z Bee.

Mitmeid häid kohti tuli meile ka teistest sõitudest. Päev algas 90 cm kõrguse parkuuriga, milles saavutasid teise koha Paula-Rebeca Pakkanen hobusel Mahdi F van het Juxschot ning neljanda koha Liis Tishler hobusel Mon Art. Mõlemad võistluspaarid sõitsid kahefaasilise parkuuri mõlemad osad vigadeta.

Paula-Rebeca Pakkanen treeneri Pille Elsoniga.

U25 klassis saavutas Laura Pedjak hobusel Encinasola neljanda auhinnalise kohta, tehes esimeses faasis kiire, kuid kahjuks ühe veaga sõidu.

Avatud klassi 115 cm kõrguses kiirus-puhtus parkuuris saavutas Rebecca Riomar hobusel Larome viienda auhinnalise koha. Võistluspaar oli üks 10 paarist, kes sõitis parkuuri vigadeta.

Mitu auhinnalist kohta tuli meile ka 130 cm kõrgusest avatud klassi parkuurist. Selles sõidus pääses ümberhüpetele vaid kaks sportlast, kellest teisena lõpetas ümberhüpetel kaks viga teinud Stella Brett Mesila hobusel Nonsens K. Viiendana lõpetas sõidu eilne võitja Maarja Martinson hobusel Farino ning kuuendana Ebbe-Liisa Sõnajalg hobusel Ilord. Mõlemad sportlased tegid põhiparkuuris ühe vea.