Legendaarne Royal Windsor Horse Show sai täna pärast suuri uputusi viimaks avalöögi

Juba 1943. aastast Windsori kuninglikus pargis peetav iga-aastane Royal Windsor Horse Show, mis tavapäraselt kestab viis päeva ja toob kokku nelja ratsaspordiala tipud, sai täna viimaks alguse. Publiku ja osalejate suureks pettumuseks tühistati kogu eilne päev, kuna suured vihmasajud olid parkimisalad täielikult üle ujutanud.

Show toimub neljal erineval areenil imeilusas kuninglikus pargis otse Windsori lossi lähistel ning see on ainuke kord aastas, mil see park on kõik avalikkusele ligipääsetav. See on ainuke rahvusvaheline võistlus Suurbritannias, mis toob kokku koolisõitjad, takistussõitjad, rakendisportlased ja kestvusratsutajad. Lisaks toimub peadpööritav hulk etendusi, näitusi ja demonstratsioone.

Tänavune show on pühendatud kuninganna Elizabeth II 90ndale juubelile ning kolmapäevane päev, mis on muide tasuta sissepääsuga, oli esmakordselt ajaloos täielikult „välja müüdud“. See tähendab, et sisse oleks pääsenud vaid inimesed, kel oli broneeritud tasuta pilet, kuid paraku rikkusid tugevad vihmad eile kogu rõõmu ja seega ka välja reklaamitud koolisõidu, mille tõmbenumbriteks pidid olema nii Charlotte Dujardin kui Carl Hester.

Ligi 40 tipptakistussõitjat 13st riigist eesotsas valitseva Maailma- ja Euroopa meistri Jeroen Dubbeldamiga (NED) asub eeloleval nädalalõpul starti. Nende hulgas sellised nimed nagu Rodrigo Pessoa (BRA), Beezie Madden, Laura Kraut (USA), Kent Farrington (USA), John ja Robert Whitaker (GBR) jt. Takistussõit peetakse mainekal showl esmakordselt nelja tärni tasemel.

Rakendisporti esindava 29 osaleja seast leiame sellised kuulsad nimed nagu Boyd Exell (AUS), Chester Weber (USA), Ijsbrand Chardon (NED), Koos de Ronde (NED) ja Theo Timmerman (NED) jt.

Esmakordselt on show jälgitav üle maailma ka interneti vahendusel: http://www.rwhs.co.uk/windsor-tv/

Tulemuste leht: http://results.scgvisual.com/2016/windsor/

Võistluste koduleht: http://www.rwhs.co.uk/