Legendaarne treener George Morris viib Brasiilia takistussõidukoondise olümpiale

Tänasel päeval maailma üheks paremaks treeneriks peetav legendaarne ameeriklane George H. Morris on sõlminud lepingu brasiilia takistussõidukoondisega, et aidata neil sel suvel kodus toimuvateks Olümpiamängudeks kõige paremasse vormi jõuda.

„Me oleme hr. Morrise palkamise üle väga õnnelikud ning oleme veendunud, et tema võimekus ja erakordselt hea kompetents aitavad meie sportlasi suuresti sel viimasel pingutusel enne Rio OM-i.“ lausus Brasiilia ratsaliidu president Luiz Roberto Giugni.

„Koondise kandidaatide hulgas on väga tugevaid sõitjaid, tunnen neist mitmeid, kahjuks nende hobuseid ma veel ei tunne. Ettevalmistused hakkavad käima Ameerikas ja Euroopas, seega vajame korralikku plaani.“

Karmisõnalist ja oma väljendite poolest üle maailma kuulsat Morrist on nii ratsaniku kui treenerina saatnud suur edu. Aastatel 1958-60 kuulus ta kaheksal Rahvuste Karikal võidukasse USA meeskonda ning tegutses hilisematel aastatel võistkonna Chef d’Equipe’ina. 22aastaselt võitis ta Rooma Olümpiamängudel (1960) võistkondliku hõbemedali ning tuli individuaalselt neljandaks. Tema õpilased on medalitega naasenud arvukatelt OM-idelt (1984, 1992, 1996, 2004 ja 2008).

2005-2013. aastatel taas USA koondise Chef d’Equipe’ina tegutsenud legend loobus sellest ametikohast 75aastaselt, et keskenduda rohkem treeneriametile, milles ta on tänaseni väga hinnatud. Tal on õpilasi igal tasemel ning tema kuulsad väljaütlemised, nagu näiteks „Kand alla või ma murran selle sinu eest alla!“, „Sa otsid õiglust? Noh, siis sa tulid küll valesse kohta.“ või “Võibolla sind tabab välk ja sa õpid järsku ratsutama?!“ on internetist kergesti leitavad.