Legendaarses Badmintonis alustasid kolmevõistlejad eile, liidripositsioonil jällegi Jung

Eile alustati Suurbritannias Badmintonis maailma vanima kõrgtasemelise kolmevõistluse koolisõiduga, kui avapäeva järel võttis liidripositsiooni 67. korda toimuval võistlusel maailma edetabeli liider ja möödunud pühapäeval Kentucky`s võidurõõmu nautinud Michael Jung.

Suure stardide arvu tõttu võisteldakse koolisõidus kahel päeval, avapäeva järgselt on kaksikjuhtimine saksalsetel. Pühapäeval otse Ühendriikidest Suurbritanniasse lennanus Michael Jung osaleb Badmintonis hobusega La Biostethique Sam, kellega sõitis skeemis välja muljet avaldavad 34.4 miinust. Teise tulemuse alla 40 punkti tegi Jungi kaasmaalane Andreas Ostholt hobusega So Is Et, nende tulemus hnnati 38.2 punkti vääriliseks.

"Sam oli väga hea," mainis Jung, "päev varem tundus ta pisut närviline, olin temaga küllaltki vähe töötanud, kuid lõpuks oli kõik hästi." 16aastane Sam on Jungile toonud Olümpiamängude kulla, samuti maailma ja Euroopa meistri tiitli, mullu oldi parimad Suurbritannia teisel CCI4* võistlusel Burghly`s.

Badmintonis on võistlemas paljud maailma tipptegijad. Soliidseimas eas on võistluse vanim 62aastane prantslasest eksmaailmameister Jean Teulere Prantsusmaalt, temast vaid kaks aastat noorem on uusmeremaalane Sir Mark Todd. Võistluse noorim osaleja on seevastu tuntud briti Mary Kingi tütar Emily King, kellel vanust 20aastat. Korraldajaid esindavad Izzy Taylor, Gemma Tattersall, Nicola Wilson, Laura Collett, Kristina Cook ja Oliver Townend. Kohal on Uus-Meremaa paar Tim ja Jonelle Price ning paljud teised.

Legendaarse võistluse kodulehekülje leiate aadressilt https://www.badminton-horse.co.uk/