Leipzigi etapivõidu jättis Saksamaale Hans-Dieter Drecher hobusega Embassy II

Eile pärastlõunal peeti Leipzigi Messihallis 18. Partner Pferd nimetust kandval suurvõistlusel Lääne-Euroopa takistussõiduliiga MK-etapp, kus ümberhüpetel osalenud nelja konkurendi ees jättis võidu kodumaale Hans-Dieter Drecher hobusega Embassy II.

Maailma juhtiv rajameister Frank Rothenberger oli ehitanud Leipzigis raja, mille puhtalt läbimine oli jõukohane vaid viiele paarile 40st, kusjuures eemale jäid paljud favoriitideks peetud sportlased. Esimesena startis ümberhüpetel ka põhiparkuuris samalt positsioonilt alustanud itaallane Luca Maria Moneta hobusega Connery ning tegi seda puhtalt. Järgmisena võitlusesse asunud norrakas Geir Gulliksen suutis teda aga 0.68 sekundiga edestada. Gullikseni partneriks oli hobune Edesa S Banjan.

Sakslane Felix Hassmann hobusega Horse Gym`s Balzaci ja rootslane Douglas Lindelöw hobusega Casello ajasid maha kaks takistust ning nii juhtis enne viimasena startinud sakslaste lemmikut Drecherit endiselt Gulliksen. Drecher võttis Gulliksenist suuremaid riske pööretel ja trajektoori valikul ning kodupubliku marulisel toel kõik ka õnnestus. Publik rõkkas, kui tabloo näitas norrakast rohkem kui sekundi jagu paremat aega. Võit Drecherile, teine Gulliksen, kolmas Moneta.

Lääne-Euroopa liigas on jäänud veel kolm etappi, millest järgmine eeloleval nädalavahetusel Šveitsis Zürichis, seejärel veebruarikuised etapid Prantsusmaal Bordeaux`s ja Rootsis Göteborgis.

Leipzigi tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/973/973zeitplanDEU.htm?style=longines