Leipzigi Grand Prix võitis Denis Lynch, Kivisildilt hea sõit

Laupäevase võistluspäeva takistussõidu naelaks oli 155 cm kõrguste takistuste ja 100 000 eurose auhinnafondiga Leipzigi Grand Prix, mille võidu võttis MK avasõidus kukkunud Rolex Rankingu kaheksas iirlane Denis Lynch.

Võistluspaare asus starti 48, nende hulgas Eesti võistluspaarid Gunnar Klettenberg ja Ulrike R ning Tiit Kivisild ja Torrero. Rada ei olnud jällegi kergete killast ning seetõttu tuli puhtaid sooritusi vähe. Kivisild ja Torrero stardipositsioon oli 20-s ning selleks hetkeks oli raja puhtalt läbinud vaid hilisem kolmas ameeriklane McLain Ward hobusel Rothchild. Mida lõpu poole Tiit ja Torrero rajal takistusi maha ajamata jõudsid, seda enam elas publik saalis ratsamaailmas tundmatu väikese riigi üllatusvõimelisele sportlasele kaasa. Publiku ohe tuli südamest, kui Tiit ja Torrero võtsid maha viimase takistuse. Neli karistuspunkti andsid täna 19. koha. Samas võime meie võistluspaari sõitu siiski õnnestunuks lugeda, sest nelja karistuspunktiga, kuid veidi kiiremini lõpetasid sellised maailmanimed nagu Gerco Schröder, Edwina Alexander, Meredith Michaels-Beerbaum ja Ludger Beerbaum.

Ümberhüpetel, kuhu pääses seitse võistlejat, näidati tõelist kiirust. Takistusi ei ajanud maha keegi, kaksikvõidu võtsid iirlased. Justkui kompensatsiooniks õnnetu kukkumise tõttu välja langemise eest MK avasõidus, teenis võidu Denis Lynch hobusel All Inclusive NRW. Teine oli Billy Teomey hobusel Romanov, kolmas mainitud ameeriklane Ward.

Jätkavad koolisõitjad muusikalise vabakavaga.