Leipzigi messihall oli jällegi õnnelik Christian Ahlmannile ja Taloubet Z-le

Eile õhtupoolikul peeti Saksamaal Leipzigi messihallis järjekordne Lääne-Euroopa takistussõidu MK-etapp, kus triumfeerisid Christian Ahlmann ja Taloubet Z. Sama paar võitis mäletatavasti 2011.a. samas hallis Maailmakarika.

Leipzigis oli hobumaailm.ee seekord arvestatava esindusega – kohal viibis pool kogu tegevtoimetusest. Paraku ei õnnestunud lennuaegade tõttu toimetajal MK etappi jälgida ning meie korrespondendiks sai nimetatud Eestis ja kogu Baltikumis tuntud Läti rajameister Ivo Mikelsons. Ivo, kel õnnestus tõenäoliselt maailma esirajameister Frank Rothenbergeriga koos MK-etapi rada üle vaadata, sõnas esmase reaktsiooniga järgmist: "Ma ei olnud eelnevalt ühelgi CSI5*-W võistlusel isiklikult kohal viibinud, mistõttu sel tasemel rajaga tutvumine pakkus suurt huvi. Paraku pean tõdema, et nüüd sai mulle veelgi selgemaks, kui kaugel Baltikumi ja üldse meie regiooni tase tippudest tegelikult on." Rajameister Mikelsons tõi raja raskusastmest ühe näite: kolmene süsteem, mis algas lattaiaga 1.55, seejärel vahe 7.20 ja okser 155 cm kõrguses ning 200 cm laiuses, millele järgnes 7.90 vahega lattaed kõrgusel 160 cm. "Midagi sellist ei ole meie liigas mõistlik üles panna!", tõdes Mikelsons. "Tasemel on nii hobused, kui ratsanikud."

Lääne taset näitab aga asjaolu, et taolise raske raja läbis vigadeta suisa 9 paari alustanud 40-st. Lisaks veel kaks ühe karistuspunktiga ületatud normiaja eest. Teistest oluliselt kiiremini läbisid ümberhüpped võitjad Ahlmann ja Taloubet, kes edestasid teisena lõpetanud iirlast Denis Lynchi ja tema hobust Abbervail van het Dingeshof enam kui kahe sekundiga. Kolmanda tulemuse sõitsid Leipzigis eile välja Londonis hõbemedali saavutanud madalmaalane Gerco Schröder ja London.

Leipzigi tippvõistluse tulemustega saate tutvuda aadressil http://www.engarde.de/events/event_prog_list.php?eventID=108&hippoID=749 .