Leipzigi takistussõidu MK-etapi üllatusvõit Niklas Kriegile, seda Mari-Liis Obergi kaasabil

Eile Leipzigis peetud järjekordsel Lääne-Euroopa takistussõiduliiga etapil sündis hooaja seni suurim üllatus, kui paljude tuntud sportlaste ees võttis võidu äsja 22aastaseks saanud sakslane Niklas Kreig hobusega Carella. Niklase groomina töötab muide hiljuti Eestis tiitleid võitnud Mari-Liis Oberg.

Esimeseks üllatuseks pidasid spetsialistid juba noorukese Niklas Kriegi pääsemist ümberhüpetele, kuhu kvalifitseerus 14 paari. Niklas ja Carella läksid ümberhüpetele kolmandana ja tegid sealgi veatu sõidu. Sensatsiooni võimalus kasvas iga sõitjaga, kui maailma paremikku kuuluvad sõitjad aina takistusi maha võtsid. Lõpu eel tuligi veel vaid kaks puhast sõitu, kuid riski minimeerimiseks tegid seda teise kohaga lõpetanud iirlane Denis Lynch hobusega All Star 5 ja kolmanda koha teeninud hollandlane Harrie Smolders hobusega Don VHP Z üsnagi aeglaselt. Lynchi kiirus jäi kolme sekundi jagu Kriegist aeglasemaks, Smoldersil enam kui kaheksa sekundit.

Sensatsioon oligi sündinud ja seni avalikkusele täiesti tundmatu sõitja oli võtnud oma esimese CSI5* Grand Prix võidu, kusjuures lisaks veel MK-etapivõidu. Eestlastele lisab asjale oluliselt vürtsi veel asjaolu, et Niklas Kriegi groomina töötab veel hiljuti meil mitmeid tiitleid võitnud Mari-Liis Oberg. Mari-Liisi tippsaavutustena nimetaksime siinkohal 2012.a. poniklassi takistussõidu EMV hübedat (Macho) ja 2013.a. juuniorite kolmevõistluse EMV kulda (Zchutacor). Mari-Liis kirjutas võidu järgselt oma FB kontol järgmist: "Mõlemal esimene World Cup, uus tiim ja arvestades seda kui vähe me oleme koos töödanud, siis mul pole lihtsat sõnu. Need hetked olid imelised ja ikka veel värisen üle keha. Carella on lihtsat parim. Selliste hetkede nimel tasub elada!"

Niklas Krieg, Carella ja Mari-Liis Oberg Leipzigis autasustamise; foto Stefan Lafrentz

Leipzigi võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1107/1107zeitplanDEU.htm?style=longines