Leipzigis selgus lõplik neljarakendite MK-finaali koosseis, võit nagu ikka Exellile

Boyd Exell võitis ka Leipzigi MK-etapi; foto FEI

Eile peeti Leipzigi messihallis käimasoleva neljarakendite hooaja viimane MK-etapp, kus selgusid lõplikult kuus Bordeaux`s peetavas finaalis startivat sportlast, kui etapivõidu võttis jällegi Boyd Exell, sedapuhku Bram Chardoni ja Jérôme Voutazi ees.

Leipzigi võitjate vooru pääsesid avavooru tulemuste alusel austraallane Boyd Exell, šveitslane Jérôme Voutaz ning hollandlane Bram Chardon, kes oli sellega endale etapi võidupunktid juba taganud, kuna kaks konkurenti võistlesid Leipzigis wild-cardiga. Noor Chardon startis võitjate voorus esimesena ja tegi küllaltki kiire ning vigadeta sõidu. Järgmisena startinud Voutaz võttis maha ühe palli, kuid oli hollandlasest aeglasem ka puhtas ajas. Viimasena starti asunud Exell tegi marulist sõitu, mis päädis kahe palli mahaajamisega, kuid ikkagi suutis suurmeister Chardonist kahe vooru kokkuvõttes sekundi jagu kiirem olla.

Leipzigi tulemused ei muutnud MK-finaali kvalifitseerunute tabelit ja nii näeme veebruari alguses Bordeaux`s stardis just neid sportlasi: Boyd Exell, Bram Chardon, Koos de Ronde, Jérôme Voutaz, IJsbrand Chardon ja belglane Glenn Geerts. Nagu näeme, on jõuliselt esindatud Benelux, kui Madalmaadest on finaalis kolm, Belgiast üks sportlane ning samas piirkonnas elab ka Austraaliat esindav Exell.

Leipzigi tulemused ja rajaplaanid leiate siit.