Leipzigis selgus neljarakendite MK finnali lõplik koosseis

Leipzigis peeti möödunud nädalavahetusel tänavuse hooaja neljarakendite MK-sarja viimane etapp, kus selgus lõplikult sekstett, kes selgitab 6.-7. veebruaril Prantsusmaal Bordeaux`s järjekordse karikavõitja.

Enne Leipzigi tulemuste selgumist olid omale finaalikoha kindlustanud juba neli etappi võitnud (arvestusse läheb kolm) austraallane Boyd Exell ja hollandlased IJsbrand Chardon ning Koos de Ronde. Viimane osales Leipzigis punktide jagamisel, eelnevast oli tal kirjas kolm teist kohta. Chardon kohal ei olnud, Exell osales vaid võistluse arvestuses. Vaatamata sellele, ei jätnud maailma rakendisporti valitsev austraallane midagi juhuse hooleks, võites veenva eduga nii reedese soojendussõidu kui pühapäevase põhisõidu.

Kesk-Euroopa au oli enne Leipzigit võimalik päästa Jozsef Dobrovitz juunioril, kes jõudmisel esikolmikusse oleks taganud finaalipääsu. Noor ungarlane alustaski soojendussõidus bravuurikalt, saavutades teise koha. Paraku ei pidanud Dobrovitzi närvid tõenäoliselt otsustavas sõidus vastu. Maha tuli üks pall ja lisaks oli ta veidi enam, kui sekundi jagu aeglasem oma Leipzigi põhikonkurentidest šveitslasest Jerome Voutaz`st ja sakslasest Rainer Duen`st. Dobrovitzile kuues koht ja finaalis osalevad ainult lääne-eurooplased.

Võitjate vooru pääsesid juba nimetatud Voutaz ja Duen, lisaks loomulikult Exell, kelle tulemus oli kahest järgnevast kümme sekundit parem. Võitjate voorus startis esimesena šveitslane, kes võttis maha ühe palli ja jättis sellega Saksamaa publikule lootused oma mehe heaks kohaks. Duen oli küll Voutaz`st ligi kaks sekundit kiirem, kuid maha tuli kaks palli ning nii tuli leppida kolmanda kohaga. Exell oli omaette klassist ka võitjate voorus, läbides sellegi puhtalt ja kümme sekundit teistest kiiremini. Koodvõit tuli ülivõimsa 20sekundilise paremusega.

Etapi võidupunktid võttis Leipzigis Voutaz. Kuus paremat, keda näeme Maailma Karika eest võitlemas 6.-7. veebruaril Bordeaux`s on Boyd Exell (AUS), IJsbrand Chardon (NED), Koos de Ronde (NED), Michael Brauchle (GER), Jerome Voutaz (SUI) ja Georg von Stein (GER). Prantsusmaal, kui korraldajal, on õigus nimetada seitsmendaks osalejaks oma rakendisportlane.

Hobumaailm on Bordeaux`s kohal ja annab teile vahetut informatsiooni lõpplahendusest. Samal võistlusel selgub muide ka Lääne-Euroopa takistussõiduliigast MK-finaali pääsejate lõplik koosseis.