Leipzigis selgusid neljarakendite ja takistussõidu järjekordsed MK etapi võitjad

Mitmepäevane rahvusvaheline võistlus Leipzigi messihallis tipnes täna nii neljarakendite kui takistussõidu Lääne liiga MK etapiga. Takitussõidus tegid hiilgava esituse sakslased, eesotsas Christian Ahlmanni ja Taloube’ga, neljarakendites sai võidurõõmu tunda hollandi kutsar Ijsbrand Chardon.

Lääne liiga üheksandal takistussõidu MK etapil moodustus esikolmik võõrustajariigi Saksamaa sportlastest. Neist parima soorituse tegi mulluse Maailmakarika võitja Christian Ahlmann oma vigastusest taastunud superhobusel Taloube Z, kellest osa kuulub alates detsembri lõpust ratsanikule endale, võimaldades tal suvisel OM-il just nimetatud hobusel võistelda. Vaid 17 sajandiksekundi kaugusele jäi neist Katrin Eckermann hobusel Carlson, kellest omakorda kõigest üheksa sajandiksekundit oli aeglasem Marcus Ehning Sabrinal. Ehnin plaanis algselt startida oma teisel tipphobusel Noltes Küchengirl, kuid pidi otsust muutma, kui viimase jalg täna hommikul liiga soe tundus.

Ahlmann ja Taloube Z. Foto: Külli Tedre

Veel kolm etappi on enne finaali ees ootamas ning neist esimene toimub juba järgmisel nädalavahetusel Šveitsis Zürichis. Liiga edetabelit juhib hetkel suure edumaaga Rolf-Göran Bengtsson, kes on endale koha finaalis kindlasti kindlustanud. Kokku pääseb Lääne liigast suurde finaali 18 sportlast.

Neljarakendites oli lõpuks jälle pidupäev hollandlasest kutsaril Ijsbrand Chardonil, kelle suurimat konkurenti Boyd Exelli võistlemas ei olnud. Seda nimelt põhjusel, et rakendispordis on võistluste kaupa ära jaotatud, kes millisest etapist üldse osa saab võtta. Teise koha pälvis rootsi ekipaaž Tomas Erikssoni juhtimisel, kolmandaks tulid sakslased Christoph Sandmanniga eesotsas.

Ijsbrand Chardon. Foto: Külli Tedre

Leipzigis peeti ka meeste ja naiste voltižeerimise MK etapp, kus mägede kõrgusele küündis taas šveitsi noormees Patric Looser, kogudes kõrge skoori 9,326p, naistest oli parim Lisa Wild Austriast (8,426p).