Lepa tallis peeti tori ja eesti hobuste teine etapp koolisõidus

Möödunud pühapäeval viidi Lepa tallis läbi tori- ja eesti hobuste koolisõidu karikasarja teine etapp, millest võttis osa arvukalt koolisõitjaid. Paremad selgitati neljas programmis kaheksas arvestuses.

Lepa talli võistluse kõrgeimaks tasemeks oli skeem L32. Parim tori tõugu hobusne oli selles arvestuses Valdfrid, kelle tulemuseks Rutt Margusega (Liivimaa) hinnati 61.613%. Sama skeemi avatud arvestuse võitsid Ingrid Randlaht (Saaremaa) ja Voore Apollo tulemusega 64.032%. Kahte arvestust peeti ka skeemis A23, kus parimaks paariks arvestuses noored ratsanikud ja harrastajad tori tõugu hobustel osautusid Kerttu Kutsar (Viru Ratsu) ja Carolina tulemusega 61.563%. Sama skeemi avatud arvestuses võttis kaks esikohta Maria Vanatoa (Märjamaa), kes kogus tulemuseks 65.000% nii hobusega Vista kui hobusega Lotte.

Programmis 2, kus sõideti skeemi A5, oli arvestusi suisa kolm. Eesti tõugu hobuste arvestuses oli parim Rüütel, kes koos Maria Petersoniga saavutas tulemuseks 73.500%. Sama paar võitis lisaks avatud arvestuse. Nelja- ning viieaastaste ja esimest hooaega võistlevate tori hobuste arvestuses startisid vaid Eliis Veiper (Avante) ja Hiilgus, kelle sooritus hinnati 62.167% vääriliseks.

Võistluspäeva alguseks võeti mõõtu skeemis ABC1, kus parima tulemuse – 67.361% – tegid Lili Kolberg (El Awrah ET) ja Valuna. Lepa talli koolisõiduvõistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/216?locale=et