Leszno MK võidupunktid Omer Karaevlile, sõiduvõit Iselin Gjendemsojole

Eile õhtul peeti Lesznos Kesk-Euroopa põhjaregiooni takistussõidu eelviimane MK-etapp, millelt kogus võidupunktid teisena lõpetanud Türgit ja seega lõunaregiooni esindav Omer Karevli. Sõidu võit läks Norrasse Iselin Gjendemsjole.

Neljakümne võistluspaari hulgas läks MK-punkte püüdma ka kaks Eesti paari, kuid kahjuks ei pääsenud ümberhüpetele ei Tiit Kivisild ja Cinnamon, ega ka Hanno Ellermann ja Zacharov. Ellermann ja Zacharov olid puhtale põhiparkuuri läbimisele väga lähedal, kuid paraku eksisid eelviimaseks takistuseks olnud kahese süsteemi teisel elemendil. Väga paljudele, ka Lesznos eelnevalt kaks suurt sõitu võitnud poolakale Jaroslaw Skrzyczynskile, sai seevastu kirstunaelaks just viimane takistus. Kivisild ja Cinnamon kogusid põhiparkuuris kaheksa karistuspunkti. Ellermanni koht lõpp-protokollis oli 19., Kivisildil 30. Vaatamata tagasihoidlikele kohtadele lisasid mõlemad punkte oma MK kontole, sest sõidus osales arvestatav hulk Lääne-Euroopa liigasse kuuluvaid sportlaseid. Nii sai Ellermann liiga seitsmenda koha eest 10, Kivisild üheteistkümnenda eest 6 punkti.

Ümberhüpetele pääses Lesznos kaheksa paari, kelle hulgas pooled meie liigast. Kiireima puhta sõidu tegi norralanna Iselin Gjendemsjo hobusel Sauron M.L. Talle kaotas vaid 0.12 sekundit liiga võidupunktid kogunud, tänavu Tallinnaski võistelnud, türklane Omer Karaevli hobusel Dadjak Ter Putten. Poolakate rõõmuks sõitis end kolmandaks viiimasena startinud Piotr Morsztyn hobusel Osadkowksi Van Halen. Seitsmendana lõpetas kolmanda koha punktid saanud Natalia Simonia Kilaril, kaheksandana Kristaps Neretnieks Caramsinil.

Põhjaregiooni liidrina jätkab endiselt Lesznos mitte osalenud venelane Vladimir Beletsky, kellel punkte 77. Teiseks tõusis taas viimaselt etapilt kolmanda koha 15 punkti kogunud Beletsky kaasmaalane Simonia, kelle summaks nüüd 54. Kolmandaks tõusis Neretnieks 49 punktiga, neljandat kohta jagavad 47 punktiga Kivisild ja Petrovas. Esikümne lähistele tõusis Leszno etapiga tänaseks 31 punkiti kogunud Ellermann. Olgu siinkohal mainitud, et vaatamata toimetuse kahtlustele Ellermanni "õige" hobuse osas Pezinoki MK-etapil, on FEI andnud Hannole siiski võidupunktid. Mäletatavasti osales Ellermann Pezinoki MK-etapil kahe hobusega ning algse info kohaselt ei osalenud ta MK arvestuses sõidu võitnud Zacharoviga.

Meie liiga põhjaregiooni viimane etapp saab toimuma detsembri esimesel täisnädalal jällegi Poolas, seekord Poznanis. Punkte saab veel koguda ka kahelt lõuna etapilt, millest esimene toimub tuleval nädalavahetusel Sloveenias Celjes, kus osalevad meilt Gunnar ja Kertu Klettenberg ning novembri viimasel nädalavahetusel Ungari pealinnas Budapestis.

Eile oli MK-etapile eelvelat Lesznos kavas mitmeid teisigi sõite. Kõrgusel 145 cm jõudisd 70 startija hulgas auhindadele nii Kivisild ja Corsica, olles 11. kohal, kui ka Ellermann ja Eldorado, kes lõpetasid puhta sõiduga 17. auhinnalisel kohal. Hea päev oli 18-aastasel leedukal Kristupas Petraitisel, kes kõrgusel 145 cm saavutas Lordanoga teise koha, 135 cm kõrgusel aga Barichelaga võitis. Ellermann tegi puhta sõidu hobusega Zambesi TN kõrgusel 120 cm, mis andis kümnenda auhinnalise koha.

Täna on Lesznos põhialaks 150 cm kõrguste takistustega Grand Prix, mis algab meie aja järgi kell 17.00. Otseülekande ja tulemused leiate aadressilt http://www.swiatkoni.pl/news/7643,csi-leszno-listy-i-wyniki.html .