Leszno takistussõidu etapivõit Skrzyczynskile, liiga liider endiselt Bibikova

Meie takistussõiduliiga eelviimane MK-etapp peeti Poolas Lesznos, kus parima tulemuse tegi poolakate esinumber Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Quintenella. Liga liidrina jätkab Lesznos 11. koha eest seitsmenda koha punktid teenunud nooruke venelanna Maria Bibikova.

Leszno etapi ümberhüpetele pääses kuus paari, nende hulgas poolakate rõõmuks kohalik staar Jaroslaw Skrzyczynski, kes seni MK arvestuses punkte kogunud ei olnudki. Viimasele faktile vaatamata tegi poolakate esinumber Quintenellaga kõva sõidu ja edestas teise koha saanud sakslast Andre Thiemet hobusel Conthendrix enam kui sekundiga. Kolmandal kohal lõpetas venelanna Natalia Simonia hobusega Klen, tõustes liigas napi eduga Kubiaki ees teiseks.

Liiga paremikku kuuluvad Dawid Kubiak ja Maria Bibikova lõpetasid mõlemad nelja karistuspunktiga, kusjuures Bibikova sai 11. koha eest seitsmenda koha punktida ja Kubiak 12. koha eest kaheksanda koha punktid. Punktide ja kohtade erinevus tuleneb teatavasti sellest, et Lääne-Euroopa sportlaste tulemused punktitabelist eemaldatakse. Liiga arvestuses on nüüd venelannadel kaksikjuhtimine. Liider on endiselt Bibikova, talle järgneb Simonia, kellele vaid punktise vahega poolakas Kubiak. Liiga viimane etapp on kavas detsembri esimesel nädalavahetusel Poznanis. Finaali, mis toimub veebruarikuu lõpus Varssavis, võetakse kaasa viie parima etapi tulemused.