Lesznos jätkub sel nädalavahetusel meie takistussõiduliiga MK-sari, Kender, Ellermann ja Pill on kohal

Hanno Ellermann püüab Lesznost punktilisa MK-edetabeliise / foto Mari Ann Selge Hanno Ellermann ja Freedom@ 07/10/2018, Tallinn International Horse Show 2018. Photo: Mari Ann Selge/selge.smugmug.com

Täna algab Poolas Lesznos meie takistussõiduliiga käimasoleva hooaja eelviimane MK-etapp, kus starti asuvad liiga põhjaregiooni liidrid Kullo Kender ja Hanno Ellermann, kohal on ka head positsiooni hoidev kahes viimases üleilmases MK-finaalis osalenud Rein Pill.

Eesti takistussõitjate positsioonid Kesk-Euroopa liiga põhjaregioonis on hetkel väga head, kui Kullo Kender juhib veenvalt 73 punktiga, teine on 54 punktiga Hanno Ellermann. Rein Pillil on kogutud 46 punktiga koos samuti Lesznos võistleva venelanna Natalia Simoniaga, olles kuuendal positsioonil. Kullol on tänaseks kirjas tulemus viielt etapilt, hulk, mis läheb arvesse Varssavis peetavas liiga finaalis. Summa parandamiseks peab Kullo ületama oma Tallinnas saavutatud 9. kohta, millega teenis 8 punkti. Muudelt etappidelt on liiga liidri punktisaak olnud suurem. Hanno seevastu on punkte kogunud vaid neljalt etapilt, kusjuures avaetapilt Leedus sai nulli. Ellermannil on seni kirjas võidupunktid Riiast ning teise koha punktid Tallinnast ja Šiauliaist.

Kindlasti peame tähelepanuga jälgima kodumaal võistlevaid poolakaid, kes ilmselgelt loodavad oma positsioone kahe viimase kodumaise etapiga oluliselt parandada. Suurimat ohtu meie meestele pakub kindlasti kogenud ja hetkel head hobuparki omav Jaroslaw Skrzyczynski, kes eelnevalt võitnud Slovakkias Pezinoki MK-etapi, kuid tänavust taset näitavad Samorini CSI4* Grand Prix võit ning Wagremi CSI5* Grand Prix kolmas koht. Hetkel on Jaroslaw küll 39 punktiga 10. kohal, kuid on tuntud kõva lõpuspurdi tegijana.

Poolakad Maksymilian Wechta ja Wojciech Wojcianiec on suurimad suurimad konkurendid Ellermannile, omades vastavalt 52 ja 50 punkti ning hõivates 4. ja 5. koha (kolmas on lätlane Neretnieks, kes Lesznos ei stardi).

Traditsiooniliselt on MK-sõit kavas pühapäeval ja Hobumaailm on lugejatele ülevaadet andmas. Eelnevatel päevadel on kavas hulgaliselt muid sõite, eestlasi esindab lisaks juba loetletud sportlastele veel Kaia Loviisa Kink.

Leszno tulemused on leitavad siit.