Lesznos jõudsid eile auhindadele nii Ellermann kui Kivisild

Eile jätkus Lesznos tahvusvaheline CSI3*-W tasemega takistussõiduvõistlus, mille olulisimaks alaks on täna õhtul peetav Kesk-Euroopa liiga järjekordne MK-etapp. Eestit esindavad Lesznos Hanno Ellermann ja Tiit Kivisild, kes eile mõlemad ka auhinnalistele kohtadele jõudsid.

Reedene põhisõit peeti õhtuses programmis ning selleks oli 150 cm kõrguste takistustega puhtus-kiirusparkuur, mis andis punkte Longines Ranking edetabelisse. Oma head minekut näitab kodumaal jällegi poolakate hetke liider Jaroslaw Skrzyczynski, kes põhisõidu võitis hobusel Crazy Quick, olles muide reedese 145 cm sõidu võitnud hobusega Baltazar du Rouet. Eesti parima tulemuse tegid põhisõidus Ellermann ja Eldorado vd Zeshoek TN, saavutades 9. auhinnalise koha. Kivisild ja Cinnamon lõpetasid viie karistuspunktiga. Meie lähipiirkonna sõitjatest jõudis auhinnalisele kuuendale kohale lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Continue.

Tiit Kivisild jõudis aga auhinnalisele kohale niinimetatud Kuldse Tuuri sõidus, kus takistuste kõrguseks oli 145 cm. Sõidus, mille võitis itaallane Roberto Turchetto hobusel Abracadabra, saavutas Tiit Corsicaga 11. koha ning seda 74 võistluspaari hulgast.

Tänaõhtuses kuni 160 cm kõrguste takistustega MK-sõidus stardivad Kivisild ja Cinnamon 11.-l, Ellermann ja Zacharov 36.-l positsioonil. Kokku osaleb 39 paari. Liiga liider Vladimir Beletsky Lesznos ei osale, küll asuvad starti teist kohta hoidev leedukas Andrius Petrovas, neljandal positsioonil paiknev poolakas Krzysztof Ludwiczak ning viies venelanna Natalia Simonia. Tiit Kivisild hoiab enne tänast etappi kolmandat kohta napi punktise ja kahe punktise eduga järgnevate ees. MK-etapp algab plaanide kohaselt meie aja järgi kell 17.00.

Leszno võistluse tulemused, samuti netipõhise otseülekande leiate aadressilt http://www.swiatkoni.pl/news/7643,csi-leszno-listy-i-wyniki.html