LGCT avaetapi võit Scott Brashile, GCL etapil parim Miami Celtics

Scott Brash ja Ursula XII

Longines Global Champions Tour (LGCT) ja Global Champions League (GCL) hooajad algasid sel nädalavahetusel Mexico City’s, kui massiivsel muruväljakul selgitati esimesed etapivõitjad. LGCT Grand Prix võidu viis koju Scott Brash hobusel Ursula XII. GCL tiimivõistluse võitis Miami Celtics (Denis Lynch & Michael Duffy).

Ka sel aastal hooajal, sarnaselt eelmisele, tuleb sportlastel 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix’sse esmalt kvalifitseeruda. See õnnestus 33 sportlasel ning  kvalifikatsioonisõidu parimaks osutus Pius Shwizer  hobusel Balou Rubin R. Grand Prix’s šveitslasel kahjuks enam nii head minekut polnud, lõpetades 16 karistuspunktiga. Kodupubliku rõõmuks oli põhisõidu stardis kaks Mehhiko esindajat, kellest üks jõudis ka ümberhüpetele. Peale Nicolas Pizzaro õnnestus puhas sõit kirja saada veel seitsmel sportlasel.

Esimesena alustas ümberhüppeid Paola Amilibia hobusel Prunella d’Ariel, lõpetades nelja karistuspunktiga. Sarnase tulemused said kirja veel Eric Lamaze (Fine Lady), Nicolas Pizzaro (Ares) ja Gerco Schröder (Glock’s London), kusjuures Lamaze tegi ümberhüpete kiireima aja, kuid võttis õnnetuseks kaasa kõige viimase takistuse lati. Jerome Guery (Garfield de Tiji des Templiers) lõpetas ümberhüpped 12 karistuspunktiga. Poodiumikohad jagasid omavahel topeltnulliga sõitnud võistluspaarid: Alberto Zorzi ja Contanga lõpetasid esimesena puhaste paberitega, kuid nende tulemus tehti kohe üle Daniel Deusseri ja Tobago Z’i poolt. Ei jäänud kauaks püsima ka nende esikoht, kui neile järgnenud tuuri kahekordne üldvõitja Scott Brash oma kogenud 17-aastasel märal Ursula XII edestas sakslast pea kahe sekundiga, mida keegi rohkem parandada ei suutnudki. Lõplik esikolmik oli selgunud: esimene Brash, teine Deusser ja kolmas Zorzi.

Võitja lausus, et on väga rõõmus hobuse ja tiimi üle, kellest esimese jaoks on tõenäoliselt tegemist viimase hooajaga. „Mul vedas, et sain näha Zorzit ja Deusserit enne mind sõitmas, mis andis mulle ilmselt väikese eelise, kuid üritasin sõites kasutada enim Ursula suurt galoppi, mis on tema suurim tugevus.“

Esikolmik moodustab peale avaetappi ka LGCT üldarvestuse esikolmiku, kui Brashil on kirjas 40 punkti, Deusseril 37 ja Zorzil 35. Võiduga kindlustas Suurbritannia esindaja endale koha esmakordselt Prahas toimuval Longines Global Champions Super Grand Prix’s, kuhu pääsevad kõik LGCT etapivõitjad.

Vahetult enne LGCT Grand Prix’d sai lõpplahenduse ka esimene GCL etapp. Kui peale esimest osavõistlust oli esikohal Paris Panthers (Gregory Wathelet ja Darragh Kenny), siis teises osavõistluses kogutud 12 karistuspunkti langetas nad kokkuvõttes teiseks ning parimaks osutus peale esimest päeva kuuendat kohta hoidnud Miami Celtics (Denis Lynch ja Michael Duffy). Nende esimese osavõistluse kuus karistuspunkti jäi ka nende lõplikuks tulemuseks, kui teisel päeval saadi kirja topeltnullid. Kolmandana lõpetas kahel hooajal head minekut näidanud Valkenswaard United (Bertram Allen ja Alberto Zorzi), kelle tulemuseks jäi samuti 12 karistuspunkti, kuid ajaliselt oldi aeglasemad Paris Panthers tiimist.


Miami Celtics.

Michael Duffy, kes on oma tiimi U25 sportlane lausus, et võimalus olla osa GCL võistkonnast on unistuse täitumine. „Tulla siia ja võita esimene võistlus on hea algus hooajale ning loodetavasti suudame samamoodi jätkata.“

Sarnaselt LGCT’le moodustab GCL  üldarvestuse esikolmiku hetkel avaetapi kolm parimat meeskonda: Miami Celtics (30 punkti), Paris Panthers (25) ja Valkenswaard United (21).

Longines Global Champions Tour ja Global Champions League etapid jätkuvad 04.-07. aprillil Miami Beachil.

LGCT tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1456/html/en/longinestiming/resultlist_09.html
GCL tulemused: http://results.hippodata.de/2018/1456/docs/result_gcl_mexico.pdf