LGCT Cascais Grand Prix parim Danielle Goldstein, draamatilise GCL etapi võitis Mexico Amigos

Seekordsel Portugalis Cascais aset leidnud Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Global Champions League (GCL) etappidel tuli ette nii üllatusi kui ka draamat. Oma esimese LGCT Grand Prix „pistis kotti“ Iisraeli esindaja Danielle Goldstein hobusel Lizziemary. GCL võit läks aga hoopis Mexico Amigos tiimile, kui algselt parima tulemuse kirja saanud Miami Glory diskvalifitseeriti.

 


LGCT põhisõiduks oli rajameister Frank Rothenberger ära kasutanud kogu suure muruplatsi, millele ehitatud 160 cm kõrguste takistustega parkuur ei olnud taas kergemate killast. Rajale läinud 23st võistluspaarist suutis nulliga sõita viis sportlast. Enim probleeme tekitas seekord samuti Longines süsteem, millel eksis näiteks LGCT üldarvestuse liider Harrie Smolders.

 

Ümberhüpetel läksid esimesena starti Jos Verlooy ja Caracas, kes näitasid küll kiiret minekut, kuid võtsid kaasa ühe süsteemi lati. Järgmisena startinud Maikel van der Vleutenil ja VDL Groep Arera C’l oli piisavalt õnne, sest ükski latt hoolimata puudutusest ei langenud ning aeg 47.03 sekundit tähendas uut liidriaega. Danielle Goldstein ja Lizzimary tegid mõned väga lühikesed pöörded, mille abil edetasid nad van der Vleutenit pea 2 sekundiga ning neist said uued liidrid. Martin Fuchs ja Clooney suutsid Iisraeli paarist veelgi kiiremini sõita, aga viimasel tõkkel saadud 4 karistuspunkti ei lubanud enam kolmandast kohast. Viimasena startinud Bertram Allen oma kogenud märal Molly Malone läks täispanga peale, kuid ka neil ei õnnestunud tulla puhtalt lõpuni, mis tähendas lõppprotokollis neljandat kohta. Esikolmik oli selge: oma esimese LGCT Grand Prix võidu sai Goldstein, teine oli van der Vleuten ja kolmas Fuchs.
Võitja oli pressikonverentsil silmnähtavalt rahul: „Ma olen üliõnnelik! Me töötame selle nimel iga päev nii et see oli täielik unistuse täitumine.“

 

   Danielle Goldstein ja Lizziemary Cascais; foto LGCT/Stefano Grasso


Üldarvestuse liidrina püsib siiski Harrie Smolders, kes sai Cascais punktilisa, olles hetkel kogunud 207 punkti. Teiseks upitas ennast neljandalt kohalt Maikel van der Vleuten 185 punktiga ning kolmas on Christian Ahlmann 180 punktiga.

 


GCL etapp oli seekord hoopis dramaatiline. Miami Glory võistkond oli peale esimest osavõistlust esimesel kohal, kui Georgina Bloomberg ja Cian O’Connor sõitsid mõlemad puhtalt.  Samuti õnnestus neil täielikult ka teine osavõistlus, sest nulli sai taaskord kirja Cian O’Connor ja Bloombergi asemel startinud Scott Brash, mis tähendas, et nad edestasid teisel kohal olnud Mexico Amigos tiimi 4 karistuspunktiga. Asi võttis aga ootamatu pöörde, kui Scott Brash diskvalifitseeriti kannuse piirkonnas leitud vere tõttu, mis tähendas automaatselt ka kogu võistkonna tulemuse tühistamist. Uute lõpptulemuste järgi sai Cascais etapi võidu Mexico Amigos (Henrick von Eckermann ja Yuri Mansur Guerios), teine oli Paris Panthers (Lillie Keenan ja Jack Towell) ja kolmas Valkenswaard United (Bertram Allen ja Marcus Ehning).

 

   Juriidiliselt võidu teeninud Mexico Amigos; foto LGCL/Stefano Grasso


GCL kaasasutaja Jan Tops nõustus teiste ratsanikega sõnades, et kõik teavad, kui väga Scott Brash oma hobustest hoolib ning lisas, et see [reegel, mis puudutab hobuselt vere leidmise järel diskvalifitseerimist] on reegel, mida FEI peab muutma.
Üldarvestuse eesotsa naases Valkenswaard United 170 punktiga. Teiselt kohalt leiame Hamburg Diamonds tiimi 166 punktiga ja kolmandalt endise liidri St Tropez Pirates 160 punktiga.

 


LGCT ja GCL suunduvad selleks nädalavahetuseks taas tagasi Prantsusmaale, kus Chantilly võõrustab järgmist etappi.
LGCT ja GCL Cascais tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1354/html/en/longinestiming/index.html


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23