LGCT Chantilly etapil heas hoos Harrie Smolders, GCL etapivõit Hamburg Diamonds’ile

Longines Global Champions Tour (LGCT) ja Global Champions League (GCL) võtsid möödunud nädalavahetusel taas suuna Prantsusmaale, et pidada maha Chantilly’s järjekordsed etapid. LGCT Chantilly Grand Prix võit läks üldarvestuse liidrile Harrie Smoldersile. GCL parim oli Hamburg Diamonds, keda esindasid John Whitaker ja Grand Prix võitja Harrie Smolders.
 
Itaallasest rajameister Uliano Vezzani ei teinud Chantilly’s starti tulnud 24’le võistluspaarile elu lihtsaks. Nii mõnigi nimekas paar ei saanud tulemust kirja ja karistuspunktid olid kerged tulema. Ümberhüpetele pääses kokkuvõttes neli sportlast, nende seas ka Scott Brash hobusega Hello Forever, kes mäletatavasti kvalfitseeriti Cascais etapil. Sportlane näis olevat aga intsidendi selja taha jätnud ning Hello Foreveriga olid nad valmis pakkuma korraliku konkurentsi. Sama paar võitis muide ka põhisõidule eelnenud kvalifikatsioonisõidu.
 
Ümberhüppeid alustas ainukese prantslasena põhiparkuuri puhtalt sõitnud Philippe Rozier hobusel Rahotep de Toscane. Puhas sõit õnnestus neil ka seegi kord ning 44.80 sekundit oli ajaks, mida teised pidid hakkama püüdma. Teisena startinud Harrie Smolders ja Emerald N.O.P andsid endast kõik, lõpetasid vigadeta ning ajaga 41.63 sekundit. Nende järel läks võitu püüdma Carlos Enrique Lopez Lizarazo hobusega Cuplandra, kuid rajal saadud 4 karistuspunkti ei lubanud enamat neljandast kohast. Viimasena anti võimalus kaardid ümber mängida Scott Brashile, kes oli Hello Foreveriga siiski rohkem kui sekundi jagu liiga aeglane. Poodiumikohad olid sellega jagatud: esimene Smolders, teine Brash ja kolmas kodupubliku rõõmuks Rozier.
 
Pressikonverentsil kiitis Smolders väga oma hobust: „Emerald väärib tunnustust sellenädalaste tulemuste eest. Reedel [GCL esimene osavõistlus] vigadeta parkuur ning täna veel kolm puhast sõitu [GCL teine osavõistlus ning Grand Prix põhisõit ja ümberhüpped] ja võit nii GCL kui LGCT etapil – see on super!“
 
Üldarvestuses omabki nüüd kindlat liidripositsiooni Harrie Smolders 247 punktiga. Teiseks tõusis Alberto Zorzi 190 punktiga ning kolmandaks langes Maikel van der Vleuten, kellel on kogutud 185 punkti.
 
GCL etapil näitasid head minekut Hamburg Diamonds (John Whitaker ja Harrie Smolders) ja Miami Glory (Scott Brash ja Paris Sellon). Viimane toibus kiirelt Cascais juhtunust ning sai  koondtulemusega 4 karistuspunkti teise koha. Hamburg Diamonds võttis võidu, lõpetades 1 karistuspunktiga. Kolmandaks tõusis peale esimest osavõistlust neljas olnud Doha Fursan Qatar (Sheikh Ali Al Thani ja Bassem Mohamed).

 

  LGCL Chantilly võitjad Hamburg Deamonds tiimist – Harrie Smolders ja John Whitaker; foto LGCL/Stefano Grasso


 
Hamburg Diamonds haaras ka üldarvestuse esikoha 196 punktiga, jättes teiseks Valkenswaard United’i 183 punkitga. Kolmas on hetkel Mexico Amigos 172 punktiga.
 
LGCT ja GCL etapid jätkuvad järgmisel nädalavahetusel Saksamaal, kui uue tulijana saab tippklassi takistussõitu võõrustada Berliin.
 
Chantilly tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1355/html/en/longinestiming/index.html