LGCT Londoni etapil koduvõit Scott Brashile, GCL etapil võidutses Miami Glory

Londoni etapp, mis naases Longines Global Champions Tour’i võistluskarusselli, sai kodupubliku jaoks vast parima võimaliku lõpplahenduse, kui Grand Prix kaksikvõit läks brittidele – esikoha võttis Scott Brash hobusel Hello Forever ning teiseks jäi napilt Ben Maher hobusega MTF Madame X. Brash sai nädalavahetusel ka teise suure võidu, kui Miami Glory võistkond koosseisus Scott Brash, Denis Lynch ja Paris Sellon oli parim GCL etapil.

 


Londonis sai erinevalt mitmest eelnevast etapist näha Grand Prix ümberhüpetel lausa 11 võistluspaari, kes olid lõpetanud 160 cm’se põhiparkuuri vigadeta. Ebameeldiva üllatuse osaliseks sai oma 62. sünnipäeval kohalik legend John Whitaker, kes oma põhiparkuuris hobuse tõrke tõttu kukkuks, kuid nüüdseks on selge, et Whitakeriga on õnneks kõik korras.

 


Ümberhüppeid alustanud Christian Kukuk ja Colestus sõitsid puhtalt, kuid lõppkokkuvõttes oli tegemist aeglaseima nulliga, mis ei lubanud enamat üheksandast kohast. Maikel van der Vleuten hobusel VDL Groep Verdi TN ning Bertram Allen hobusega Hector van d’Abdijhoeve ei suutnud teist korda vigu vältida, lõpetades vastavalt 4 ja 8 karistuspunktiga, mis andsid 10. ja 11. koha. Ümberhüpetel sõitsid puhtalt ja suutsid Kukuk’i aega parandada kaheksa sportlast: Penelope Leprevost, Lorenzo de Luca, Nicola Philippaerts, Martin Fuchs ja Harrie Smolders. Järgnevad kolm sportlast jagasid omavahel poodiumikohad: Denis Lynch ja All Star 5 said kolmanda koha, teise koha saavutas Ben Maher hobusel MTF Madame X, kes jäi 0.06 sekundiga alla Scott Brashile, kes oli stardis hobusega Hello Forever. Ben Maher võitis muide ka GP kvalifikatsioonivõistluse, sedapuhku hobusega Don Vito. Brash oli samas sõidus kolmandal kohal.

 


Pressikonverentsil sõnas võitja, et on loomulikult päevaga väga rahul: „Hello Forever on imeline hobune. Tal on kõik olemas ja ta andis endast täna kõik. Siiski pean tunnistama, et Ben ei laskunud mul viimase hetkeni rahulikult hingata [Ben Maher oli ümberhüpete viimane startija, Brash oli sõitnud vahetult enne teda].“

 


Üldarvestuse liidrina püsib siiski Harrie Smolders, kes võttis Londonist neljanda koha punktid, olles praeguseks hetkeks kogunud 263 punkti. Teisena püsib Alberto Zorzi 245 punktiga ning kolmas on Christian Ahlmann 220 punktiga.

 

  LGCL Londoni etapi esikolmik; foto LGCL/Stefano Grasso

 


Miami Glory on samuti üldarvestuses liidrikoha poole liikumas, kui Londonis võeti järjekordne GCL  etapivõit koosseisus Scott Brash, Paris Sellon ja Denis Lynch. Teisena lõpetas stabiilset head taset näitav Valkenswaard United (Janika Sprunger, Alberto Zorzi ja Bertram Allen) ning kolmas oli esimest korda poodiumile jõudnud Berlin Lions (Max Kühner ja Anna Kellnerova).

 


GCL üldarvestuse liidripositsioon läks tagasi Valkenswaard United’ile, kes on kogunud 238 punkti. Vaid 3 punkti neist maas on Hamburg Diamonds ning kolmandana püsib Mexico Amigos 201 punktiga.       

 

                                                                          
LGCT ja GCL etapid jätkuvad juba sel nädalavahetusel Hollandis, kui võistlejad suunduvad Valkenswaardi.

 


Londoni etapi tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1367/html/en/longinestiming/index.html