LGCT Miami Beach Grand Prix Tops-Alexander’ile, GCT parim Prague Lions

Edwina Tops-Alexander ja California. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Vaid loetud meetrite kaugusel Atlandi ookeanist toimus järjekorras selle hooaja teine Longines Global Champions Tour’i (LGCT) ja Global Champions League’i (GCL) etapp, kui Miami randa üles seatud võistlusplatsil sai näha poodiumi kõrgemal astmel nii Edwina Tops-Alexander’it kui ka Prague Lions meeskonda (Anna Kellnerova ja Gerco Schröder).

LGCT Grand Prix ja sellele eelnenud kvalifikatsioonisõit, mis oli ühtlasi ka GCL etapi teine voor, kujunes omaette pähkliks, kui teises suutsid puhta sõidu teha vaid kolm ratsanikku 61-st. Järgmised üheksa lõpetasid ühe või kahe karistuspunktiga aja eest, mis demonstreerib hästi raja raskust. Sellest hoolimata lunastas kokku 35 sportlast pileti Grand Prix’s startimiseks. Kvalifikatsioonisõidu võitis Sergio Alvarez Moya hobusega Charmeur.

Nädalavahetuse suurimas sõidus said põhiparkuurist nulli kirja vaid viis sportlast, kellest kahel õnnestus tulemust korrata ka ümberhüpetel. Kindla võidu võttis Austraaliat esindav Edwina Tops-Alexander hobusega California, edestades teise koha saanud Katari sportlast Bassem Mohammed’it hobusel Gunder enam kui kolme sekundiga. Kolmanda koha võtsid kiireima nelja karistuspunktiga iirlane Darragh Kenny ja Cassini Z. Ümberhüpetele jõudsid veel Pieter Devos (Claire Z) ja Eduardo Alvarez Aznar (Fidux), kes mõlemad võtsid kaasa ühe lati ja said vastavalt neljanda ja viienda koha.

Austraallanna, kes platseerus kõrgele neljandale kohale ka kvalifikatsioonisõidus ja kvalifitseerus GP võiduga ka Prahas toimuvasse LGCT Super Grand Prix’sse, sõnas, et rajameister tegi terve nädalavahetuse uskumatut tööd. “Vigu tehti ühtlaselt tervel rajal, mitte üksikutel tõketel, mis näitab rajameistri [Uliano Vezzani] nutikust. See tähendas seda, et pidid sõitma oma rada ja teadma oma hobust,” sõnas võitja.

LGCT üldarvestust juhib jätkuvalt Scott Brash (67 punkti), kes teenis punktilisa ka Miami etapilt, kui lõpetas Ursula XII’ga auhinnalisel 10. kohal. Teist kohta hoiab 60 punktiga Pieter Devos ning Edwina Tops-Alexander, ainuke, kes on sarnaselt Brashiga võitnud tuuri üldarvestuse kaks korda, on peale toimunud etappi 54 punktiga kolmas.

Ka GCL ei vedanud põnevusmomendiga alt: raske teine osavõistlus aitas peale esimest päeva kolmandat kohta hoidnud Prague Lions’i võidule, kui ratsanikud, Anna Kellnerova (Classic) ja Gerco Schröder (Glock’s London), tegid tugeva sõidu ja mõlemad lõpetasid vaid ühe karistuspunktiga. Esimesest osavõistlusest lisandunud kuus karistuspunkti andis kahe peale kokku kaheksa karistuspunkti, mis osutus väikseimaks skooriks. Teiseks tõusis esimese päeva üheksandalt kohalt Valkenswaard United (Alberto Zorzi ja Bertram Allen), saades kokkuvõttes 10 karistuspunkti. Esimese päeva järel juhtinud Monaco Aces (Jerome Guery ja Julien Epillard) ebaõnnestus aga teisel, kui Epillardi saadud 12 karistuspunkti kasvatas nende karistuspunktide kogusumma 14 peale, mis ei lubanud enamat kolmandast kohast.

Foto: LGCT/Stefano Grasso

GCL arvestuses on liidrikoha haaranud tugev Valkenswaard United meeskond (46 punkti), kes on kõigil toimunud hooaegadel suures mängus kaasa teinud ja esikoha nimel võidelnud. Teist kohta hoiab 43 punktiga Prague Lions ja kolmas on Miami Celtics 39 punktiga.

Edasi võtavad võistlussarjad suuna Aasiasse, kui 20.-22. aprillil toimuvad Shanghais järgmised etapid.