LGCT Monaco Grand Prix võit Breen’ile, GCL etapi parimaks osutus Rome Gladiators

Shane Breen ja Ipswich van de Wolfsakker. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Monacos aset järgmised Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võidu kindlustas endale napilt Shane Breen hobusega Ipswich van de Wolfsakker. GCL etapi võitis mõlemas osavõistluses ainsana puhtalt sõitnud Rome Gladiators (Constant van Paesschen ja Marlon Modolo Zanotelli). 

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 35 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis sakslane Felix Haßmann hobusega Balzaci. Frank Rothenbergeri tuuri väikseimale platsile ehitatud Grand Prix põhiparkuur esitas parasjagu väljakutseid, millest puhaste paberitega said ümberhüpetele edasi kuus paari. Edu saatis siin iirlast Shane Breeni, kui Ipswich van de Wolfsakkeriga edestati vaid 0,16 sekundiga Alberto Zorzit ja Fair Light van T Heike’t, kes võitis küll eelmisel aastal sama etapi GP, kuid nüüd pidi leppima teise kohaga. Viimane topeltnull ja kokkuvõttes kolmas koht läks samuti iirlasele Denis Lynch’ile hobusel RMF Bella Baloubet. Ümberhüpetele jõudsid veel ja järgmise kohad said vastavalt Harrie Smolders (Cas), kellel oli muide kiireim aeg, kuid üks mahaajamine jäid maailma esinumbrit võidust lahutama, Jerome Guery (Celvin) ja Pius Schwizer (Chidame Z).

Vaade võistlusplatsile. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Breen, kes on järgmise sportlasena kindlustanud endale koha Prahas toimuval LGCT Super Grand Prix’s, sõnas, et tegemist on tema karjääri seni suurima võiduga ja esimese LGCT Grand Prix võiduga. “Ipswich on sellisel tasemel üsna kogenematu hobune, kuid täna hüppas ta fantastiliselt,” lausus õnnelik sportlane.

Võidukas Shane Breen. Foto: LGCT/Stefano Grasso

LGCT üldarvestuses muutusi toimunud pole: liidrikohta hoiab Edwina Tops-Alexander, kellel on 186 punkti. Talle järgnevad Ben Maheri (172 punkti) ja Scott Brashi (157 punkti). Küll aga hiilib nende seljataga nüüd ka eelmise hooaja üldarvestuse võitja Harrie Smolders (141 punkti), seega põnevust jagub küllaga.

GCL osutus edukaks Rome Galdiators meeskonnale, kes peale esimese päeva kolmandat kohta tõusid ainukese kokkuvõttes null karistuspunktiga teise osavõistluse lõpuks esimesele kohale. Teiseks tuli sel hooajal head minekut näitav London Knights (Marin Fuchs ja Ben Maher), lõpetades nelja karistuspunktiga ning poodiumi viimase koha võttis Montreal Diamonds (Mark McAuley ja Harrie Smolders) samuti nelja karistuspunktiga. Suurim kukkuja oli New York Empire, kes peale esimest päeva juhtis, kuid siis kukkus lausa 10. kohale, kui teisest osavõistlusest saadi 12 karistuspunkti.

Rome Gladiators. Foto: GCL/Stefano Grasso

GCL üldarvestuse esikohta hoiab London Knights 199 punktiga, kellel on tihedalt kannul Valkenswaard United 183 punktiga. Kolmandaks tõusis Rome Gladiators, kellel on 137 punkti.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Pariisis sel nädalavahetusel.

Shane Breen wins LGCT Grand Prix of Monaco!

Can we just see that again? Wow Shane Breen and Ipswich, just wow!

Posted by Longines Global Champions Tour on Pühapäev, 1. juuli 2018

Monaco tulemused leiate siit