LGCT Pariisi etapi koduvõit Julien Epillard’ile, GCL parim St Tropez Pirates

Ikoonilise Eiffeli torni taustal leidsid aset järjekordsed Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Global Champions League (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võidu võttis prantslane Julien Epillard hobusel Usual Suspect D’auge, GCL etapivõit kuulus St Tropez Pirates’ile (Simon Delestre ja Jerome Guery).
 
Vahetult enne suurt põhisõitu, 160 cm takistustega Grand Prix’d, toimunud kvalifikatsioonisõit nõudis palju nii ratsanikelt kui ka hobustelt. Paljudele tõketele tuli sõita ümber nurga ning kergelt kukkuv plank raja teises pooles sõitjatele ei halastanud. Parkuuri lõpetas puhtalt 57st paarist kaheksa, nendest parim oli Kevin Staut, kes näitas oma väiksemat kasvu hobusel Ayade de Septon et HDC täiesti omaette klassi, edestades teist kohta pea 4 sekundiga. Selle sõidu 25 parimat said pääsu samal õhtul toimunud Grand Prix’sse.
 
Ei toonud võistluspaaridele leevendust ka põhiparkuur. Uliano Vezzani ehitatud rajal tehti palju vigu nii kolmesel kui ka kahesel süsteemil, lisaks tekitas raskusi eelviimane okser. Ümberhüpetele jõudsid ainukeste nulliringidega hollandlane Harrie Smolders ja Don VHP Z, kohalik Julien Epillard ja Usual Suspect D’auge ning belglane Oliver Philippaerts ja H&M Legend of Love. Nende kolme otsustada jäid 8. LGCT etapi poodiumikohad. Smolders oli stardis esimesena ja tegi puhta sõidu, kuid aega oli võimalik järgmistel selgelt parandada. Tribüünidel oli haudvaikus, kui starti asus Epillard oma 9 aastasel täkul. Sportlane täitis kõik kodupubliku pandud ootused, sõitis vigadeta ning pea 2 sekundit kiiremini kui hollandlane. Viimasena stardis olnud Phillipaerts läks ilmselgelt võitma, kuid kaotas väärtuslikku aega mõne vingerdusega ning lõpetas seetõttu teisena. Esikolmik oli selge: esimene Epillard, teine Philippaerts ja kolmas Smolders.
 
Prantslase sõnul oli tegemist vaat ühe parima võiduga ta karjääri jooksul. „See oli selle hobuse esimene 5* võistlus ja ta oli super! See oli lisaks ka minu esimene kord LGCT poodiumil ja tulemus tuli mulle suure üllatusena,“ lausus sportlane pressikonverentsil.
 
Üldarvestuses tõusis liidriks Harrie Smolders 185 punktiga. Talle hingab tugevalt kuklasse Christian Ahlmann, kellel on 180 punkti. Alberto Zorzi hoiab kinni oma kolmandast kohast, olles kogunud 161 punkti.  
 
GCL’i järjekordne etapp sai samuti põneva lõpplahenduse. Esimese osavõistlusega liidripositsiooni haaranud St Tropez Pirates (Simon Delestre ja Jerome Guery) suutis oma kohast napilt kinni hoida ka teisel osavõistlusel, kui edestas 1 karistuspunktiga Hamburg Diamonds’it (Harrie Smolders ja Audrey Coulter). Kolmandaks tõusis peale esimest osavõistlust 11. kohal olnud Chantilly Pegasus (Lauren Hough ja Sergio Alvarez Moya).

 

  St. Tropez Pirates; foto LGCL

 
GCL üldarvestuses on hetkel esikohal St Tropez Pirates 152 punktiga. Teine on Hamburg Diamonds ja kolmas vaid 1 punktise vahega Valkenswaard United.
 
Järgmised LGCT ja GCL etapid leiavad aset juba uuel nädalavahetusel Cascais, Estoril’is.

 

Pariisi tulemused leiate :

LGCT Pariisi GP tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1332/html/en/longinestiming/resultlist_12.html

GCL Pariisi etapi tulemused:http://results.hippodata.de/2017/1332/docs/60gclresult.pdf