LGCT Shanghai GP parim Wathelet, London Knights domineeris GCL etapil

Gregory Wathelet ja Coree. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Longines Global Champions Tour (LGCT) ja Global Champions League (GCL) etapid jätkusid möödunud nädalavahetusel Shanghais, kus 610 000€ auhinnafondiga LGCT Grand Prix võidu viis koju Gregory Wathelet hobusel Coree. GCL tiimivõistluse võitis mõlemal päeval tugevalt esinenud London Knights (Ben Maher ja Emily Moffitt).

Itaallasest rajameistri Uliano Vezzani 13 takistusest koosnenud põhiparkuuris domineeris sel korral takistuste kõrgus tehnilisuse üle – palju oli pikki kurve ja hingetõmbekohti, kuid rada oli sellegipoolest „suur“. Probleeme paistis enim tekitavat neljandaks takistuseks olnud kolmene Longines süsteem, kus lootused puhtast sõidust kustusid paljudel. 32 sportlast olid kvalifitseerunud eelmisest parkuurist nädalavahetuse põhisõitu, kus sai stardis näha tervelt kaheksat 9-aastast hobust, kellele andis rada kindlasti juurde palju uusi kogemusi.

Ümberhüpetele pääses 12 võistluspaari, kelle seast väljus võitjana mulluse Rolex Grand Slam’i Aacheni etapi parim Gregory Wathelet hobusega Coree. Wathelet ja tema hall mära said teisel korral taaskord kirja nulli ning edestasid Ben Maherit ja Explosion W’d. Viimasel paaril oli Shanghais märkimisväärselt edukas nädalavahetus: esimesel päeval võideti 150-160 cm kõrgune parkuur, teisel päeval oldi puhta sooritusega kuuendad 155-160 cm sõidus ja seljärel hüpati kaks korda puhtalt Grand Prix’s. Siinjuures tasub ka mainida, et Explosion on vaid 9-aastane ning „tegi ära“ paljudele oluliselt kogenumatele hobustele. Kolmanda koha sai tihti autaustamistel pildis olev Daniel Deusser hobusega Tobago Z. Topeltnulli sõitsid välja lisaks poodiumile veel neli sportlast: Sheikh Ali Al Thani (Carolina), Scott Brash (Hello Shelby – samuti vaid 9-aastane!), eelmise aasta tuuri üldvõitja Harrie Smolders (Don VHP Z) ja Maikel van der Vleuten (Idi Utopia).

LGCT Shanghai GP poodium. Foto: LGCT / Stefano Grasso

Võitja Gregory Wathelet, kes on nüüd kvalifitseerunud Prahas toimuvale Longines Global Champions Super Grand Prix’sse, oli sooritusega silmnähtavalt rahul. „Ma teadsin, et pean võtma kõikvõimalikud riskid ja Coree hüppas imeliselt,“ sõnas võitja pärast võistlusklassi.

LGCT üldarvestuses domineerib endiselt Scott Brash, kes Shanghais saadud viienda kohaga suurendas oma punktisumma 99 peale. Talle järgnevad võrdse punktide arvuga Edwina Tops-Alexander ja Daniel Deusser, kellel mõlemal on kogutud 72 punkti.

Global Champions League hoidis põnevust üleval viimase startijani. London Knights (Ben Maher ja Emily Moffitt) tegid esimesel osavõistlusel tugeva soorituse, lõpetades mõlemad null karistuspunktiga. Kuna oldi ka ajaliselt kiire, siiss oli see enne laupäevast teist osavõistlust parim tulemus. Küll aga said puhtad sõidud kirja ka Berlin Eagles meeskonnaliikmed Christian Kukuk ja Ludger Beerbaum. Kolmas oli nelja karistuspunktiga Chantilly Pegasus (Roger Yves Bost ja Dayro Arroyave). Nemad suutsid oma kolmandast kohast kinni hoida ka kahe päeva kokkuvõttes, kogudes lõppkokkuvõttes kaheksa karistuspunkti. Teiseks tõusis peale teist osavõistlust Monaco Aces (Simon Delestre ja Jerome Guery), kes lõpetasid nelja karistuspunktiga. Pinge läks peale viimasena starti tulnud London Knights’ile, kelle esindajad said lubada vaid ühte mahaajamist ja siis pidid nad võidu kindlustamiseks olema kiiremad Monaco Aces meeskonnast. Peale seda, kui 19-aastane Moffitt õnnetult ühe lati kaasa võttis, jäi kõik Maheri teha. Kogenud sportlane tüüris aga meeskonna võidule, tehes puhta sõidu, mis jättis tiimi lõpptulemuseks neli karistuspunkti, ja teise koha meeskonnast vaid 0,27 sekundit kiirema aja.

GCL üldarvestuses on nüüd võrdsed 62 punkti London Knights ja Valkenswaard United meeskondadel. Kolmandal kohal on hetkel Prague Lions 56 punktiga.

GCL Shanghai etapivõitja London Knights. Foto: GCL/Stefano Grasso

LGCT ja GCL etapid liiguvad nüüd Euroopasse ning järgmisel nädalavahetusel on peatuspaigaks Madrid.

Shanghai võistluse tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1476/html/en/longinestiming/index.html