LGCT Valkenswaard’i etapivõit Lorenzo de Lucale, GCL parim taaskord Hamburg Diamonds

Hollandis Valkenswaardis toimus järjekorras 13. Longines Global Champions Tour’i ja Global Champions League’i etapp. LGCT Grand Prix võitis maailma edetabeli neljandat positsiooni hoidev Lorenzo de Luca hobusel Ensor de Litrange LXII. GCL arvestuses näitas taas head minekut Hamburg Diamonds, mis tõstis tiimi tagasi üldarvestuse liidriks.
 
Valkenswaardis sai, sarnaselt Londoniga, näha suuremat hulka ümberhüppajaid kui harjunud oleme. Suurel võistlusväljakul, mis vahetult enne etappi muudeti muruväljakust liivaväljakuks, sai näha Uliano Vezzani ehitatud parkuuri läbimas 24 ratsanikku, kellest kaheksal õnnestus lõpetada puhaste paberitega. Andreas Kreuzer ja Calvilot oleksid võinud olla üheksas paar ümberhüpetel, kuid ületatud normiaja eest saadud 1 karistuspunkt jättis nad seekord suuremast mängust välja.
 
Ümberhüppajatest täpselt pooled suutsid kirja saada ka teise nulli ning nende seast kiireimaks osutus Lorenzo de Luca hobusega Ensor de Litrange LXII. Christian Ahlmann näitas Codex One’iga jätkuvat head vormi ning lõpetas teisena, olles de Lucast 63 sajandikku aeglasem. Kodupubliku lootused olid Maikel van der Vleutenil, kelle partneriks oli seekord VDL Groep Verdi TN, kuid itaallast ja sakslast nad edestada ei suutnud ning lõptasid kolmandatena. Puhtalt hüppas ka Jos Verlooy hobusel Caracas, kuid ajaliselt jäi ta van der Vleutenile selgelt alla. Ümberhüpetel osalesid veel Gregory Wathelet, Harrie Smolders, Janika Sprunger ja Henrick von Eckermann.

 

  LGCT Valkenswaardi esikolmik; foto LGCT/Stefano Grasso


 
Võitja sõnas, et ta hobused hüppavad hetkel väga stabiilselt: „Ma tean oma hobuseid ja nad tõesti annavad endast parima. Ensor armastab suuri väljakuid, seega teadsin, et siin võiks meil väga hästi minna – ta [Ensor] tegi fantastilise töö!“
 
Üldarvestuses hoiab liidrikohast kinni Harrie Smolders, kes võttis Valkenswaardi etapilt kuuenda koha punkid, olles nüüdseks kogunud 268 punkti. Teise ja kolmanda koha omanikud vahetasid omavahel kohad: teiseks tõusis Christian Ahlmann 257 punktiga ning temast vaid 2 punkti kaugusel on Alberto Zorzi.
 
GCL sarjas käib tihe rebimine Valkenswaard United’i ja Hamburg Diamonds’i vahel. Koduväljakul esimene siiski võita ei suutnud ja pidi leppima neljanda kohaga. Seevastu Hamburg Diamonds’il (Jos Verlooy ja Harrie Smolders) õnnestus 4 karistuspunktiga olla parim ning Valkenswaardi etapp tähendas tiimi jaoks selle hooaja seitsmendat poodiumikohta. Teine ja kolmas koht läksid vastavalt võistkondadele Madrid in Motion (Leopold van Asten ja Maikel van der Vleuten – kokku 4 karistuspunkti) ning Cascais Charms (Carlos Enrique Lopez Lizarazo ja Andreas Kreuzer – kokku 12 karistuspunkti).

 

  LGCL Valkenswaard võitnud Hamburg Diamonds – Jos Verlooy ja Harrie Smolders; foto LGCL/Stefano Grasso


 
Üldarvestuse liider on siin jällegi vahetunud – Hamburg Diamonds võttis taas üle liidripositsiooni (265 punkti), lükates teiseks Valkenswaard United’i (257 punkti). Kolmas koht püsib juba pikemat aega Mexico Amigos tiimi käes (218 punkti). Vaid kaks etappi on lõpuni jäänud, mis tähendab, et rebimine kahe esimese võistkonna vahel saab olema põnev.
 
LGCT ja GCL lähevad nüüd pikemale pausile, tehes ruumi Euroopa Meistrivõistlustele, mis saavad toimuma 21.-27. august Göteborgis. Võistlussarjade eelviimane etapp leiab aset septembri teises pooles Roomas ning hooajale paneb punkti novembri alguses Dohas toimuv finaaletapp.
 
Valkenswaard’i tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1376/html/en/longinestiming/index.html