Liiga finaali esimese osavõistluse võidupunktid Jaroslaw Skrzyczynskile

Varssavi avapäeva olulisimaks sõiduks oli õhtune Kesk-Euroopa liiga finaali avavõistlus, kus hüpati Tabel C põhimõttel kõrgusel 145cm. Võidupunktid sai teise koha eest poolakate liider Jaroslaw Skrzyczynski, võitis sakslane Marcel Braig.

Nagu öeldud, tegid kiireima sõidu päeva põhiparkuuris sakslane Marcel Braig ja Quickstep D, kellele jäid 0.6 sekundiga alla poolakate liider Jaroslaw Skrzyczynski ja Inferno. Poolakas võttis sellega liiga esimese osavõistluse 10 võidupunkti, mis teeb tema kogusummaks hetkel 36. Kolmandana lõpetas türklane Derin Demirsoy hobusega Harry K, mis andis talle liiga teise koha punktid. Liidrikohalt startinud Kristaps Neretnieks ebaõnnestus ja lõpetas hobusega Casscare alles 32. kohal. Vaatamata sellele jätkab 75 punkti kogunud lätlane liidrina. Teiseks tõusis 66 punktiga mullune võitja tšehh Ales Opatrny, kolmandana on 64 punkti venelasel Vladimir Beletskyl, temast punkti jääb maha Andis Varna. Gunnar Klettenbergi ja Lance S tulemuseks jäi 29. koht.

Homme on kavas teine osavõistlus, kus hüpatakse 150cm kõrguseid takistusi ümberhüpetele. Jagatav punktisaak on tänasest oluliselt suurem, kui antakse MK-etapile tavapäraseid punkte – võitja 20, teine 17, kolmas 15, neljas 13 ja edasi punktiste vahedega. Homsed panused on suuremad ja võistlus seda olulisem. Hobumaailm on teiseks osavõistluseks võistluse toimumise paigas Torwar Hallis ja loodab anda juba vahetuid muljeid.

Keskpäevase 140cm sõidu võitis tuntud sakslane Felix Hassmann hobusega Horse Gym`s Kira. Klettenberg ja Bettebalia lõpetasid teise faasi nelja karistuspunktiga, Rein Pill ja A Brok piirdusid esimese faasiga.