Liiga liidriks tõusis Kristaps Neretnieks, Kivisild langes seitsmendaks

Eile peeti Varssavis Torwar hallis tänavuse Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaali teine osavõistlus, mis toimus ümberhüpetele kõrgusel 150 cm. Muuhulgas Longines Ranking punkte andnud sõidu võitis sakslane Marcel Marschall hobusel Undercontract, teisena võttis liiga võidupunktid poolakas Andrzej Gloskowski hobusel Cros.

Teise osavõistluse põhiparkuur osutus kergeks, sest ümberhüpetele pääses 34st paarist tervelt 17, kelle hulgas ka Tiit Kivisild ja Cinnamon. Gunnar Klettenberg ja Ulrike R lõpetasid nelja karistuspunktiga, Rein Pill ja Virgin Express katkestasid. Põhiparkuuri ei läbinud aga puhtalt liider Vladimir Beletsky ning samuti liidrite hulka kuulunud türklene Omer Karaevli. Ümberhüpetel aga pilt muutus ning puhtaid sooritusi oli vaid neli. Kiireima aja tegid sakslane Marcel Marschall ja Undercontract, teisena lõpetas kodupubliku rõõmuks viimasena startinud Andrzej Gloskowski hobusel Cros, kes parandas oluliselt oma positsiooni liiga üldarvestuses. Sõidu kolmanda koha võtsid austerlane Gerfried Puck hobusel Alonso 3, neljandana lõpetanud venelanna Natalia Simonia ja Kilar kogusid liiga teise koha punktid.

Tiit Kivisild kaotas lootused heale kohale juba esimesel takistusel, mille latt pudenes. Lisaks tuli veel teinegi maha-ajamine ning tulemuseks 16. koht ja neli punkti liiga reitingusse. Teistel baltlastel läks edukamalt, kui kiire neljaga lõpetasid viiendal kohal (liiga kolmas) leedukas Andrius Petrovas ja Aragorn ning kuuendal kohal (liiga neljas) lätlane Kristaps Neretnieks ja Caramsin. Viimane tõusiski 81 punktiga enne pühapäevast viimast ja otsustavat sõitu liidriks. Teisena jätkavad võrdselt 79 punktiga Beletsky ja Petrovas, neljandat kohta jagavad omakorda 77 punktiga Simonia ning Opatrny. Poolakas Gloskowski tõusis võiduga kuuendaks, omades 75 punkti, talle järgneb 70 punkti kogunud Kivisild. Viimases sõidus jagatakse topeltpunkte: 40-34-30-jne. Arvestades jagatavaid punktisummasid ja pingelist hetkesieisu, on tegelikult esikolmik veel täielikult lahtine. Pühapäeval hüpatakse kõrgusel 155 cm.

Oluliselt rõõmsam oli eestlastele eile Varssavis keskmise ringi 140 cm kõrgune sõit, kus kahefaasilises parkuuris lõpetasid Rein Pill ja A Brok kõrgel kolmandal kohal. Selle ala võitsid poolakas Grzegorz Psiuk ja Ares. Samas sõidus saavutasid Gunnar Klettenberg ja Lance S puhta sõiduga auhinnalise 13. koha.

Kõikide Varssavi tulemustega saate tutvuda aadressil http://www.cavaliada-warszawa.pl/pl/wyniki/ . Tänaseks põhialaks on õhtune 145 cm Tabel C parkuur, mis annab punkte Longines edetabelisse.