Liiga võitis Anna Gromzina, Klettenberg ikkagi neljas

Täna keskpäeval peeti Varssavis lõppeva hooaja Kesk-Euroopa liiga otsustav finaalsõit, kus ümberhüpetele pääsesid nii Tiit Kivisild ja Cinnamon kui ka Gunnar Klettenberg ja Ulrike R. Paraku ei õnnestunud Klettenbergil siiski esikolmikusse tagasi tõusta.

Ümberhüpetele pääses 13 sportlast 45-st, kellest 11 jagasid meie liiga punkte. Esimesena meie sportlastest asus starti Tiit Kivisild Cinnamonil. Maha tuli paljudele raskeks osutunud eelviimane ümberhüpete takistus, kuid aeg oli sellegipoolest hea. Klettenberg ja Ulrike liikusid ümberhüpete alguses lootustandvalt, kuid kahjuks tulid maha kaks viimast takistust, mis jättis nad kindlalt esikolmikust välja.

Tiit ja Cinnamon ümberhüpetel. Foto: Külli Tedre

Esimese puhta soorituse suutis teha venelane Mihail Safronov hobusel Kleiner Onkel. Safronov läks teadlikult puhtuse peale ning lõpetas Tiidust üheksa sekundit aeglasemalt, see-eest vigadeta. Tõsise soorituse tegi hollandlanna Susanne Tepper hobusel KM Wish, kellega välja sõidetud tulemus 30.79 andiski Grand Prix võidu. Liiga arvestuses ei olnud aga tema sõit niivõrd oluline. Liiga finaali võidupunktid võttis teisena lõpetanud poolatar Ewa Mazurowska hobusel Ponita 18, teise koha punktid aga kolmandana lõpetanud ja sellega omale liiga võidu taganud Anna Gromzina hobusel Pimlico.

Pärast Gromzinat startis koheselt kohalik staar Jaroslaw Skrzyczynski Balouzinol. Paraku ei suutnud Jaroslaw kohalikke rõõmustada, sest maha tuli üks takistus ning aegki ei olnud parim,. Liiga kokkuvõttes kujunesid punktid järgnevaks: Gromzina 122, Neretnieks 95, Skrzyczynski 94, ja Klettenberg 87. Teise kohaga lõpetanud poolakas ei olnud otsustava sõidu eel meile antud intervjuus kindel, kas ta soovib Göteborgis toimuvas finaalis osaleda, mistõttu tema loobumisel võib Klettenbergil siiski avaneda võimalus.

Grand Prix kokkuvõttes oli meie parim Tiit Kivisild Cinnamonil, kes lõpetas auhinnalisel seitsmendal kohal. Tulemused leiate võistluse koduleheküljelt www.cavaliada.pl . Pikemat kokkuvõtet tänasest võistlusest saate lugeda meie koduleheküljelt hilisõhtul.