Liivakul peeti kahepäevane koolisõiduvõistlus

Lõppenud nädalavahetusel jagus Eestis võistlusi pea igale ratsaspordialale; koolisõitjad võtsid seekord mõõtu 24.-25 maini Liivaku tallides peetud võistlusel Liivaku Suvine Koolisõiduvõistlus 2014. Võistlusel oli kohal enamus Eesti nimekamatest koolisõitjatest, võistlusklasse jagus igale maitsele.

A tasemel võtsid esikohad lasteklassis laupäeval Hanna-Greta Peeters (Tondi) ja Mimii, pühapäeval Laura Maria Lukas (Viljandimaa) ja Zäz, harrastajates laupäeval Tatjana Kiilo (Viljandimaa) ja Tynke V, pühapäeval Aire Saarm (Tartumaa) ja Winona Ryder, ning avatud arvestuses laupäeval Raili Märdin (Liivimaa) Herreeral, pühapäeval Kerttu Kutsar (Viru) ja Theuderic.

L kergemas klassis võidutses mõlemal päeval Marika Vunder (Audruranna) hobusel Afions, raskemas laupäeval Heli Hussar (Saaremaa) hobusel Richard Lionheart ning pühapäeval Katrin Tinno Damberinal.

M skeemides noppisid esikohad Marika Vunder ja Helifar ning Getter Kangur ja Ashwan. Viimased olid ainsad võistlejad laupäeval peetud R21 programmis (sissejuhatav skeem PSG tasemele), kus pälvisid tulemuseks 64,189%.

Mõlemal päeval võitis kergema taseme R skeemid Dina Ellermann Royal Pokemonil.

Noorhobustest näitasid parimat taset 4-5a. hulgas Maiken Lepiste FunFun hinnetega 7,08 ja 7,52, 5-6a. seas laupäeval Katrin Tinno Damberina (7,86) ja pühapäeval Nicolai Skjoldby Donna Del Lago (7).

Täpsemalt vaata tulemusi siit: https://ratsanet.ee/system/files/406/KS_Liivaku_24-25.05.14.pdf?1401113598