Liivakul sai alguse ERLi Suvine Koolisõidu Karikasari

27. mail toimus Liivaku tallides Viljandimaal ERLi Suvise Koolisõidu Karikasarja 1. etapp, milles enim esikohti kogus taaskord Dina Ellermann.

Päeva raskeima klassi ehk Prix St. Georges programmi võitis 7 paari hulgas ülekaalukalt Dina Ellermann hobusel Landy`s Akvarel, tulemusega 66,360%. Teine koht läks Heidi Svanborg-Lodmanile hobusel Hammer (62,237%), kolmandaks tuli taas Ellermann, sedapuhku hobusel Andreo (62,061%).

M arvestuse ERLi Noorte klassis oli võistlustules 6 osalejat, neist parima tulemuse sõitsid välja Getter Kangur (Tondi) ja Palladion (64,069%). Avatud klass oli mõistagi populaarsem, sellest võttis osa 10 sportlast, kellest esikoha vääriliselt sõitsid Dina Ellermann ja Andreo (65,098%).

Kergemas L taseme skeemis peeti 3 arvestust, millest ERL Juunioride klassi võitis 5 võistluspaari hulgas Madli Tauts (Tondi) hobusel Faksas (58,021%) ning poole osavõturohkema avatud klassi Getter Kangur (Tondi) Ashwanil (63,438%). ERLi Poniratsanike klassis oli seekord ainult üks osaleja – Kaisa Falkenberg (Tallinn) ja Räpsi, kelle tulemuseks jäi 57,917%.

Raskemas L klassis toimus ainult avatud arvestus, mille võitis nelja paari hulgas Külli Arumäe (KRT) Crestonil (64,412%).

Programmis A3 peeti koguni 4 arvestust. ERL Laste klassis (kuni 16a) sõitis 8 osaleja seas parima tulemuse RSK Simon võistleja Hanna-Liisa Aasmaa ponil Lange Linden`s Diva (63,500%). Selle tulemusega osutus paar võitjaks ka ponide arvestuses, kus osales 6 paari. A klassi harrastajate arvestuse võitsid 10 hulgas Katrin Tinno (Viljandimaa) ja Zanosca (67,625%), avatud klassi aga, kus võistles 7 võistluspaari, Riina Seder (Tondi) ja Sir Forsythe CL (67,375%).

ERLi 4-5 a. noorhobuste klassis kogus 14 paari hulgas parima üldhinde Dina Ellermann (Tondi) Donna Annal (7,8), 5-6 a. noorhobuste klassis, kus võistles ainult 4 paari, võttis võidu Sirly Tillmann (Kurtna) Butopiaril (7,040).

Võistlussarja eesmärk on pakkuda suvehooajaks ühtse formaadiga kõrgetasemelisi rahvuslikke võistlusi, et selgitada välja hooaja parimad, tõsta meie koolisõidu taset ning valmistada ette meie sportlasi rahvusliku taseme tiitlivõistlusteks ning pikemas perspektiivis ka rahvusvahelisele areenile jõudmiseks. Rõhuasetus on suunatud Eesti koolisõidu järelkasvu arendamisele.

Sari viiakse läbi maist augustini, mil toimub 4 etappi ning võitjad selguvad punktiarvestuse alusel pärast viimast etappi. Järgmine etapp leiab aset 16. juunil Vääna Ratsakeskuses.