Liivakul toimus nädalavahetusel startiderohke koolisõiduvõistlus

Nädalavahetusel kogunes suur hulk eri vanuses Eesti koolisõitjaid Viljandimaale Liivaku talli, kus muuhulgas selgusid ka ERL Harrastajate Karikasarja ja Tulevikutähtede III etappide parimad. Kahepäevasel võistlusel jagati auhinnarosetid välja lausa 22 võistlusklassis, kus üle 70 võistluspaari tegi kokku ca 140 starti.

Tulevikutähtede koolisõidusarja raames peeti Liivakul neli võistlusklassi. Laste arvestuse (kuni 16 a) L-kergema taseme esikolmik oli seekord sellises järjestuses: võitis Helena Kaal hobusel Cassander tulemusega 66,167%, teisele kohale tuli Kätlin Nõgu (Niitvälja RSK) hobusel Voore Rufus tulemusega 65,417% ja kolmas oli Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK) ponil William tulemusega 65,250%.

Poniratsanike arvestuses (kuni 16 a) L-kergema taseme skeemis olid võidukad Elisabeth Atamanski ja William (66,806%), neile järgnes Carinee Ainola (Niitvälja RSK) kahe poniga Rant (66,458%) ja Herr Ilves (65,903%).

Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK) ponil William

Elisabeth Atamanski ponil William Liivakul esikoha väärilist sooritust tegemas. Foto: Gerlin Kess

Juunioride arvestuses (kuni 18 a) L-raskema tasemega skeemis tuli parim selgitada kolme paari vahel. Siin polnud vastast Stella-Marii Tammele ja (Niitvälja RSK) Calendulale, kes skoorisid 65,972%. Teisele kohale platseerusid Hanna-Greta Peeters (Tondi RSK) ja Summer Wine tulemusega 60,208% ning kolmanda kohaga pidid leppima Rutt Margus (Liivimaa RK) ja Valdfrid tulemusega 58,056%.

Noorte arvestuses (kuni 21 a) sõideti M14 skeemi. Kindlalt võitis Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK) hobusel Rokit, kes said tulemuseks 65,219%. Teine koht kuulus Evelin Rattusele (Tondi RSK) hobusel Helanas, kellel tulemuseks 62,105%. Kolmas koht läks Kaisa Falkenbergile (SA Tallinna Ratsaspordikool) hobusel Räpsi tulemusega 61,535%.

ERL Harrastajate Karikasarjas võisteldi kahes arvestuses, kus jällegi oli mõlemal korral parim Jekaterina Rastoštšenkova (RSK KRT) hobusel Dana Delany. A27 skeemis said paar tulemuseks kirja 67,981% ja L36 skeemis 70,167%. A-taseme arvestuses sõitsid teise koha välja Liidia Unt (Liivimaa RK) ja Charlotte (64,423%) ning kolmanda koha saavutasid Malle Aava (Audruranna RSK) ja Chaplin (64,231%)

L-kergemas tasemes tuli teiseks Maria Peterson (Tartumaa RSK) hobusel Rüütel tulemusega 67,583% ja kolmandaks Maarja-Liisa Nõmm (Audruranna RSK) hobusel Hippos tulemusega 64,500%.

Jekaterina Rastoštšenkova hobusel Dana Delany. Foto: Gerlin Kess

Toogem siinkohal välja veel ka Liivaku võistluse R-taseme klasside võitjad. Skeemi R21 (PSG) avatud klassi arvestuses võitis Grete Hussar (Saaremaa RSK) hobusel Rohan Warrior, tulemuseks 66,149%. Skeemi R9 (PSG), mis samuti avatud klassile, võitja oli Dina Ellermann (Tondi RSK) hobusel Royal Pokemon tulemusega 68,224%. R16 skeemis tuli Dinal konkureerida vaid iseendaga, sest selles osaleski vaid tema oma kahe hobusega. Parima tulemuse tegi ta Landy's Akvareliga, skoorides 65,900%, Royal Pokemoniga läks lõpptulemusena kirja 62,150%.