Liivimaa klubi takistussõidu karikasarjas peeti kolmas etapp

Möödunud pühapäeval peeti Tartumaal perekond Saksa ratsakompleksis Liivimaa ratsaspordiklubi takistussõidu karikasarja kolmas etapp, kus oli kavas neli võistlusklassi seitsmes arvestuses.

Kõrgeimaks sõiduks oli Liivimaa klubi sarjale omaselt parkuur kõrgusel 120 cm, mis sel korral oli kavas ümberhüpetele. Sarnaselt päev varem Sammulis toimunud Viljandimaa sarjale, suutis ka Sirgu külas põhisõidu vigadeta läbida vaid üks paar. Võitjaks osutusid sel moel Leena Siir (Tartumaa) ja Zelibo. Teisel kohal lõpetasid Kelli Laev (Tartumaa) ja Free Bay, kolmandal Rainer Hõim (Tartumaa) ja Odin.

Kõrgustel 110 cm,100 cm ja 80 cm peeti eraldi arvestusi avatud klassile ja harrastajatele. Kahefaasilise 110 cm avatud klassi võitis sarnaselt 10 cm kõrgemaga Leena Siir Zelibol, talle järgnesid Helina Kalev (Liivimaa) ja Putter Atacama ning Siret Saks (Liivimaa) ja Weenus S. Parim harrastaja sellel kõrgusel ning samuti kõrgusel 100 cm oli Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Liivimaa) hobusega Olmar. 100 cm avatud klassi võitis aga Mariaana Ilves (Viru Ratsu) hobusega Raduga. Teisena järgnesid talle Deily Aul (Liivimaa) ja Pardoon, kolmandana Kea Mäesepp (Liivimaa) ja Grenada Iberia.

Päeva alustanud 80 cm puhtusele ja kiirusele peetud sõidu võitsid avatud klassis Kristiin Kesamaa (Liivimaa) ja Sunshine Kristina Albertina Reinsteini (Tartumaa) ja Festa ning Maria Šimuki (Viru Ratsu) ja Carmena ees. Harrastajate parim sellel kõrgusel oli Maria Peterson (Liivimaa) hobusel Leedi.

Liivimaa sarja kolmanda etapi tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/122?locale=et