Liivimaa Ratsaklubi rakendisportlased alustasid edukalt hooaega Lätis

Liivimaa Ratsaklubi rakendisportlased Urmas Saks hobusel Kelli (groom Aivar Ottender), Lennart von Moller hobusel Vesteran (groom Henriette Gepeka) ja Evelin Piiritalu hobusel Olli (groom Arno Raadom) alustasid läinud nädalavahetusel edukalt rakendispordi hooaega Lätis, GrundzālÄ“s, kust naaseti esimese, teise ja kolmanda kohaga.

Tegemist oli Läti ratsaspordiliidu kalenderplaani kuuluva võistlussarja esimese etapiga. Võistlus toimus ühel päeval ning koosnes kahest alast – maratonisõidust ning koonustest. Peeti kaks võistlusklassi – avatud klass ja klass noortele hobustele, millest kumbastki võttis osa 9 ekipaaži.

Urmas Saks võttis osa avatud klassist, kus saavutati kolmas koht. Urmas oli pärast esimest ala liider. Puhas sõit koonustes, kuid 9 karistuspunkti aja eest tagas lõpp-protokollis korraliku 3nda koha. Võistluste esimeseks platseerus 2011. Balti Cup’i üldvõitja Dace Sture hobusel Hippija ja teise koha saavutas ka meil tuntud Zane Brauere hobusel Orkans.

Noorte hobuste klassi võitis Evelin Piiritalu temale endale kuuluva hobusega Olli. Evelin ja Olli tegid ka päeva ainukese karistuspunktideta sõidu koonustes. Seda suurem oli Evelini rõõm oma tubli noorhobuse üle, kuivõrd tegemist oli Olli esimese rakendispordivõistlusega ning vanust hobusel ka alles 5 aastat. Noorte hobuste klassis platseerusid teiseks meie oma kodustatud Saksa meeskond – Lennart von Moller hobusel Vesteran (om Helgi Lilleste). Kolmandaks tuli Andis Pavlovskis hobusel Zarien N.

Meie võistlejate lähenemine on sellel aastal saanud hoopis uue kvaliteedi. Lisaks heale koostööle Soome partneritega on hobustele vajalikuks kestvustreeninguks tehtud koostööd Eesti pikamaajooksja Martin Moosesega, kes on Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste doktorant. Koostöös on tehtud hobustele kevadiseks ettevalmistusperioodiks treeningplaanid ja kavad, et parandada hobuste jõudlust maratonil ning selleks, et leida hobustele tasakaalustatud treening- ja puhkekava (www.treeningplaan.ee).

Liivimaa RK