Liivimaa Ratsaklubi selgitas suvise karikasarja parimad

Pühapäeval peeti Saksa Ratsakoolis Liivimaa Ratsaklubi suvise karikasarja finaaletapp, mis oli järg juba kolmele peetud takistussõiduvõistlusele (12.05, 23.06 ja 21.07). Karikaomanikeks said Kristin Vähi, Helene-Marie Rägo ja Melissa-Marion Amiel.

Karikasarja arvestusi oli kokku kolm – 100 cm, 110 cm ja 120 cm. Arvestusse läks 2 paremat etappi ning finaal, kus kõrgused olid 5 cm kõrgemad ning sellest tulenevalt oli ka jagatavatel punktidel koefitsient 1,5.

Kõige madalamas arvestuses oli enne finaaletappi kindel liider Stella-Ingrid Liinamäe oma uljal ponil Fresh Finesse. Kolme eelneva etapi peale olid kogutud maksimumpunktid lausa kahelt ning edu tundus vääramatu. Kahjuks lõppes kiirelt ja puhtalt alanud takistussõit kukkumisega, mistõttu finaaletapp neile punktilisa ei toonud. Karikasarja arvestuses tõusis võitjaks kiire ja puhta sõiduga ning sõidu arvestuses kolmanda koha saavutanud Liivimaa Ratsaklubi võistleja Kristin Vähi (43,5 p). Teise koha karikasarja üldarvestuses võitis finaaletapis kahjuks ebaedu tunnistama pidanud Stella- Ingrid Liinamäe (Tartumaa RSK ), kes kogus kokku 40 punkti ning kolmanda koha 37,5 punktiga Maria Tsurulnikova (Liivimaa RSK) hobusel Calledius.

Sõidu arvestuses võitis Pärnust pärit, kuid talvel Tartus resideeruv Hanna-Brigitta Heinlaid (Viljandimaa RSK) hobusel Pappindou, teise koha saavutas kodumaale naasnud noorsportlane Sandra Tituk (Tartumaa RSK) ja kolmanda koha Kristin Vähi (Liivimaa RSK) hobusel Muumitroll.

Punkte kogusid karikasarjas 40 sportlast ja karikasarja madalama arvestuse raames anti ligi 100 starti.

Keskmises karikaarvestuses, kõrgusega kuni 110 cm lõi finaaletapp (115 cm) samuti kõik kaardid segi. Enne finaali tundus olevat võidu endale juba kindlustanud Norman Nõmmoja (Tartumaa RSK) hobusel Bourbon. Ei teagi, kas tegemist oli väikese võistlusnärviga või põhjustas seda 5 cm kõrgem parkuur, kuid kahjuks ebaõnnestus liidri sõit. Nii karikasarja kui ka finaaletapi võidu võttis Helene-Marie Rägo hobusel Verso de Lee (51 p). Teise koha saavutas Melissa-Marion Amiel (38 p) ning kolmanda koha seni ainult väga häid esitlusi teinud Norman Nõmmoja (38 p).

Helene-Marie Rägo hobusel Verso de Lee

Sõidu arvestuses näitasid head hoogu teise ja kolmanda koha saavutasid aasta tähtsündmuseks Tallinn International Horse Show’ks treenivad Tartumaa RSK klubi liikmed Stefani Sabrodin hobusel Bahra ning Kelly Laev hobusel Free Bay. Neljanda koha saavutas samuti aasta tähtsündmuseks usinalt treeniv Elis Nõgel, seekord täiesti uuel hobusel Preston.

Punkte kogusid karikasarja keskmises arvestuses kõrgusel kuni 110 cm 28 sportlast ning karikasarja raames anti samuti kokku ligikaudu 100 starti.

Kõrgeimas arvestuses kõrgusega kuni 120 cm (finaaletapil 125cm) üllatusi ei toimunud. Üldvõidu võttis Melissa-Marion Amiel (36,5 p) Helene-Marie Rägo (28 p) ja Siret Saksa (26 p) ees. Finaaletapil näitas eriti head vormi käesoleval hooajal kahel pool lahte võistlev ja treeniv Kullo Kender Tartumaa RSK), kes võitis hobusel Challenge ja saavutas teise koha hobusel Landolet. Kolmandaks sõitis ennast ilusa puhta sõiduga Kelli Laev hobusel Free Bay.

Punkte kogusid karikasarja keskmises arvestuses kõrgusel kuni 120 cm 25 sportlast ning karikasarja raames anti kokku rohkem kui 60 starti.

Melissa-Marion Amiel

Kullo Kender

Karikasarja üldvõitjaid autasustati esemeliste auhindadega, rosettidega, karikatega ning Dyon hobutarvikute firma tekkidega.

Lisaks karikasarja arvestusele peeti ka ERL-i kalenderplaani väline võistlus kõrgustel 60-80 cm. Võitjaks osutus Stella-Ingrid Liinamäe ponil Fresh Finesse. Teiseks sõitis ennast Kristina Albertina Reinstein (KRT) ponil Saffiera ning kolmanda auväärse koha saavutas Maarja-Liis Järvekülg-Luoma hobusel Olmar.

Stella-Ingrid Liinamäe ponil Fresh Finesse

Karikasarja korraldajad on seisukohal, et see täitis oma eesmärke, milleks oli anda sportlastele väljund võistelda heatasemelistel võistlustel kodutalli läheduses, nähes ka koondise liikmetest osalejate ilusaid ja õpetlikke sõite. Liivimaa RSK suvine karikasari oli ainukene suvine nii kõrgel tasemel peetud takistussõidu karikasari Lõuna-Eestis, kus võistlussportlased said vajalikke treeningvõistlusi suurvõistlusteks ning algajad võistlejad võrrelda ning areneda tugevas konkurentsis. Tõsi on ju see, et ainult tugevatega rinda pistes saab ise tugevaks. Võistlejatelt saadud tagasiside võistlussõitude tasemete ning radade tehnilise ülesehituse osas on olnud positiivne ning korraldajad teevad juba plaane järgmise aasta karikasarja korraldamiseks.

Liivimaa RK; fotod: Anna-Liisa Pääsukene