Liivimaa Ratsaklubi tähistas 20. sünnipäeva takistussõiduvõistlusega

Foto: Laura Pedjak

19. jaanuaril toimus Saksa Ratsutamiskompleksis takistussõiduvõistlus Liivimaa Ratsaklubi 20. sünnipäeva tähistamiseks. Võistluse raames toimus kolm ERL kalenderplaani parkuuri kõrgustel 90-120 cm ja kaks kalenderplaanivälist sõitu kõrgustel 60 ja 80 cm. Kersti Lillmaa (Viljandimaa RSK) ja Eiffel võtsid esimese koha 90 ja 100 cm parkuurides, põhisõidu parim oli Laura Pedjak (Liivimaa RK) hobusega Sentinel.

Võistluspäeva alustati kalenderplaaniväliste sõitudega kõrgustel 60 ja 80cm, kus tehti kokku 32 starti. Kerli Mõtus ja Oligarh S noppisid võidud mõlemas võistlusklassis.

90 cm parkuuris osales kakskümmend kaheksa paari. Puhta sooritusega lõpetasid kahefaasilise parkuuri 15 sportlast. Kiireima ajaga võtsid võidu Kristi Lillmaa (Viljandimaa RSK) ja Eiffel, teised olid Tiia Tallo (Liivimaa RK) ja Osman S. Kolmandaks platseerusid Kirke Kütt (Tartumaa RSK) ja Al Capone.

Kahefaasilise 100 cm parkuuri võitis sarnaselt eelnevale parkuurile kiire ajaga Kristi Lillmaa (Viljandimaa RSK) hobusega Eiffel. Teise koha said Triin Visnapuu (Liivimaa RK) ja Karlina, kolmandad olid Kerli Mooses (Liivimaa RK) ja Oliver S.

Võistluse põhisõiduks oli kahefaasiline 110/120 cm handicap parkuur. Võistlustules oli 12 paari, kellest mõlemad faasid läbis vigadeta neli. Esimesed kaks kohta noppisid Liivimaa Ratsaklubi esindajad – võitis Laura Pedjak hobusega Sentinel, teise koha noppisid Sille Voitik ja Wifi S, kusjuures sõitis paar 120 cm raja ainsana vigadeta. Kolmanda positsiooni hõivasid Kertu Kütt (Tartumaa RSK) ja Clarisa ning neljandad olid Ariel Hiir (Nõo RK) ja Painted Lady.

Liivimaa Ratsaklubi on registreeritud 1999. aastal. Läbi aastate on klubi koosseisu kuulunud mitmeid Lõuna-Eesti talle. Klubi üheks oluliseks saavutuseks on rakendispordi toomine ja juurutamine Eesti ratsasporti. Lisaks on just Liivimaa Ratsaklubist tuule tiibadesse saanud takistussõitja Tiit Kivisild. Mainimata ei saa ka jätta ka kolmevõistlejat Siret Saksa, kellele kuulub koguni 25 EMV medalit. Täna osalevad klubi liikmed kõikidel ratsaspordialadel ja igal aastal korraldatakse takistussõidu, kolmevõistluse ja rakendispordivõistlusi.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6797/TS_Saksa_19.01.19.pdf?1548065051