Liivimaa ratsaspordiklubi alustab peagi suvise karikasarjaga

Liivimaa Ratsaspordiklubi koostöös Saksa Ratsakooliga on otsustanud Eesti Ratsaspordi Liidu 90. aastapäeva tähistada Liivimaa Ratsaklubi traditsioonilise suvise karikasarjaga. Kui varem peeti sarja Liivimaa parima ratsutaja tiitlile, siis tänavu selgitame välja parimad erinevates võistlusklassides. Liivimaa Ratsaklubi tänavune suvine karikasari on välja kasvanud Saksa Ratsakooli Tallikarika sarjast, millel kolmeaastane ajalugu.

Karikasarja eesmärgiks on anda regioonis võimalus igal soovijal võistelda valitud võistlusklassis. Võistluse kuulumine ERL-i kalenderplaani on korraldajate hinnangul kvaliteeti tagav märk. Seega on korraldajate poolt võistlejatele tagatud head võistlustingimused, korrektsed ning nõuetele vastavad ametnikud, samuti sportlikku väljakutset pakkuvad heatasemelised parkuurid.

Karikasari toimub takistussõidus ning algab juba 12.05.2012. a Saksa Ratsakoolis peetava Eesti Ratsaspordi liidu 90. aastapäevale pühendatud Tartu Linna Meistrivõistlustega Takistussõidus ja LMRK suvise karikasarja esimese etapiga. Nimetatud juhendiga saab tutvuda www.hobumaailm.ee kalenderplaani sektsioonis, samuti ERL-i koduleheküljel.

Suvise karikasarja etapid toimuvad 12.05, 22 ja/või 23.06, 21.07 ning finaal 29.09.2012. a. Kõik etapid toimuvad Saksa Ratsakoolis, mis asub Luunja vallas Sirgu külas. Takistussõitude kõrgused on etappidel 60-80 cm, 90-100 cm, 110 cm ja 120 cm. Finaalis tõstetakse takistuste kõrgusi 5 cm võrra. Viimased kolm parkuuri kuuluvad ERL-i kalenderplaani, kõrgustel 60-80 saavad osalejad esialgsete plaanide kohaselt mõõtu võtta väljaspool ERL-i kalenderplaani kuuluvat võistlusala.

Korraldajad soovivad pakkuda võistlejatele heatasemelisi võistlustingimusi ning korralikku sportlikku kogemuse saavutamise võimalust. Võistlussari pakub midagi igaühele – harrastajale, ratsakooli uljale poniratsutajale, hakkajale juuniorratsutajale ja ka tublile seeniorratsutajale. Nimetatud võistlusformaadi läbiviimisel on arvestatud ka kehtivate NHTS kvalifikatsioonitingimustega, et pakkuda potentsiaalsetele noorhobustele ümbruskonnas ja ka kaugemalt võimalust kvalifikatsiooninorme täita ning edukalt osaleda NHTS-l, mis toimub meie naabertallis Luunja Ratsakoolis.

Karikasarja parimaid autasustatakse eriauhindadega, auhinnatekkide ning karikatega, diplomite ja rosettidega.

Üldjuhend avaldatakse aprilli viimasel nädalal ja täiendavat informatsiooni sarja kohta leidub varsti www.saksahobused.ee , www.hobumaailm.ee .

Liivimaa Ratsaspordiklubi