Linda Randpere alustab tööd takistussõidu FEI Solidarity projekti juhina

Linda Randpere – GARDENTO PROVA. Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Takistussõidu FEI Solidarity projekti kuuluva Rising Stars tiimi projekti hakkab alates jaanuarist vedama Linda Randpere.

2018. aastal alustanud projekt koondab andekaid laste, juuniorite ja noorte klassi takistussõitjaid ning aitab neil teha vajalikke ettevalmistusi saavutamaks edu rahvusvahelisel tasemel.

Alates tänavu sügisest kannab tiim nime Estonian Rising Stars ja põhikoosseisu kuuluvad jaanuarist noorsportlased Helene Marie Rägo, Kaia Loviisa Kink, My Relander, juuniorid Margareth Eikner, Sophia Luisa Aland, Karol-Kenneth Lootus, Elizabeth Põder, Berit Lehtsaar ning lasteklassis võistlevad Kippen Närep ja Johanna Krippel.

Tiimi varukandidaadid on Andres Zirk (noor), Anna Petrova (noor), Teele Kaal (noor), Marlene Makarov (juunior), Sandra Vatter (juunior), Johanna Brigitte Verro (juunior), Johanna Jürisson (laps).

Loetud nädalate pärast lõppev aasta on olnud tiimile tihe. Osaletud on mitmetes treeninglaagrites Konstantin Prohhorovi, Stavros Georgopoulose, Alla Gladõševa ja Dina Ellermanni juhendamisel. Lisaks osalesid sportlased projekti toel mitmetel välisvõistlustel. Margareht Eikner jõudis ka juunioride EM-le.

Jaanuarist võtab projektijuhi teatepulga Anni Kaljundilt üle Linda Randpere. Linda, kes hetkel õpib Tartu Ülikoolis õigusteadust, on alates 2011. aastast olnud edukas rahvusvahelise taseme takistussõitja ja kuulunud ka noorte koondisesse. Neiul on ette näidata EMV ja SMV kuldmedalid poni- ja U25 klassist, samuti hõbemedaleid juuniorite ja U25 klassist. Linda on saanud Eesti aasta parima sportlase tiitli noorte takistussõidus 2015. ning 2017. aastal

Uuel aastal jätkab Rising Stars koolituste ja treeninglaagritega. Juba aasta alguses saavad noored psühholoogia ja meediaalast koolitust. Lisaks uuele projektijuhile on uuest aastast tiimil abiks ka treener Hanno Ellermann, kellega toimub esimene treeninglaager veebruaris.

Infoks projekti kohta:

Estonian Rising Stars projekti eesmärgiks on luua ja sisse töötada toimiv treeningsüsteem takistussõidu sportlastele ja organiseerida treeninglaagreid ning võistluseid noortele andekatele ratsanikele. Põhieesmärk on toetada noori sportlaseid, et nende treeningud muutuksid efektiivsemaks ja tulemused võistlustel edukamaks.