Linnumäel toimus Hiiumaa Talvise Karikasarja II etapp

Pühapäeval, 09. veebruaril toimus Linnumäe maneezis tänavuse Hiiumaa Talvise Karikasarja II osavõistlus, kus erinevates klassides olid võidukad Teele Talts, Andres Udeküll ja neli vaprat 55 cm läbijat.

Hiiumaa Talvise Karikasarja raames peetakse kahte arvestust kõrgustel 70-80 cm ja 90-100 cm. Pühapäeval leidsidki neisse arvestustesse punktide kogumiseks aset parkuurid 75 cm ja 95/105 handicapiga.

Madalamas sõidus, mis peeti kahefaasilisena, õnnestus mõlemad voorud puhtalt läbida 8 paaril 13st. Kiireimad olid Teele Talts (Hiiumaa) ja Calvados, kellele järgnesid Malin Kisant (Märjamaa) ja Soleils's Casper ning Inge Maiman (Hiiumaa) ja Lolita Luardes. Kui kaks etappi on peetud, on selles arvestuses 38 punktiga liidriks läinud Eliise Kaups (Hiiumaa), keda jälitab 35 punktiga Birgit Laupä (Tondi) ja Kadi Nurs (Hiiumaa), kes jääb teisest kohast vaid punkti kaugusele.

Kõrgemas sõidus võidutses juba teist korda järjest 105 cm valinud ja seal veatult sõitnud Andres Udeküll (KRT) hobusel Violetta. Udeküll on kahe võiduga ka selle arvestuse tabeliliider. II etapil võttis 95 cm kõrgusel sõitnud Teele Talts Calvadosel teise koha ning asus ka selle tulemusega tabelis teisele kohale 34 punktiga. 95 cm sõitis ka Leenu Sarapuu (Hiiumaa) hobusel Vhota-Vuge ja teenis seal puhta sõiduga kolmanda koha. Edetabelis hoiab hetkel aga kolmandat kohta 32 punktiga Inge Maiman.

Päeva jooksul oli kavas ka kolmas klass – 55 cm puhtusele. Neli tublit võistluspaari said selle ülesandega kõik hakkama ning teenisid võrdselt esikoha.

Tulemused ja edetabel on leitavad siin: http://www.ratsu.ee/uudised/131-hiiumaa-talvekarikas-ts-2014-ii-osavoistluse-tulemused