London Olympia MK-etapivõit Julien Epaillard’ile, liiga liidriks tõusis Tops

Pühapäeva lõunal toimus Londonis Olympia Horse Show raames järjekorras kaheksas Lääne-Euroopa liiga MK-etapp takistussõidus. Esimest korda üle 32 aasta lahkus võitjana prantslane: seekord oli selleks Julien Epaillard hobusega Toupie de la Roque.

 

Rajameistrid Guilherme Jorge ja Bob Ellis olid London Olympial üles seadnud 160 cm kõrge parkuuri 13 takistusega, nende seas kaks kolmest süsteemi. 36 võistluspaari asusid jahtima 160 000€’se auhinnafondiga sõidu esikohta. Põhiparkuuri suutsid puhaste paberitega läbida neli sportlast, nende hulgas kodupubliku rõõmuks eelmisel aastal sama etapi võitnud Scott Brash.

 

Ümberhüpetel oli esimesena stardis valitsev Euroopa meister Peder Fredricson hobusel H&M Christian K, kes sõitsid puhtalt ning ajaga 41.34 sekundit. Järgmisena tuli võistlusplatsile selle MK-hooaja La Coruna etapivõitja Edwina Tops-Alexander, kes seekord oli hobuseks valinud Inca Boy van T Vianahof’i. Rada läbiti sarnaselt rootslasele puhtalt, kuid juba parandati aega, saades kirja 41.05 sekundit. Kodupubliku ootused ja lootused olid Scott Brashi peal, kes kogenud neljajalgse partneri Ursula XII’ga andis korralikult gaasi, jättes latid kobadele ning lõpetades peaaegu neli sekundit kiiremini (37.34 sekundit). Viimasena starti tulnud prantslane aga ei lasknud kohalikul sportlasel võitu koju jätta ning lõpetas puhta sõidu ja ajaga 36.91 sekundit. Lõplik esikolmik oli selgunud: esimene Epaillard, teine Brash ja kolmas Tops-Alexander.

 

Üldarvestuseses on võrdsed 50 punkti kogutud Edwina Tops-Alexander’il ja Kevin Staut’il, kellest viimane oli Londonis kiireim nelja karistuspunktiga sõitja, lõpetades MK-etapi viiendal kohal. Parem kohapositsioonide seis annab liidrikoha Topsile. Neile järgneb Steve Guerdat 43 punktiga.

 

Selle aastanumbri sisse mahub veel 30. detsembril Belgias Mechelenis toimuv etapp.

 

London Olympia tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1434/html/en/longinestiming/index.html