London Olympia MK-etapivõit Scott Brashile hobusega Hello Mâ’Lady

Pühapäeva lõunal toimus Londonis Olympia Horse Show raames järjekorras kaheksas Lääne-Euroopa liiga MK-etapp takistussõidus. Kaksikvõidu võtsid seekord kodupubliku rõõmuks Suurbritannia esindajad Scott Brash ja Ben Maher.

Kohalik rajameister Kelvin Bywater oli London Olympial üles seadnud 160 cm kõrge parkuuri 13 takistusega, nende seas üks kahene ja üks kolmene süsteem. 35 võistluspaari asusid jahtima 155 000€’se auhinnafondiga sõidu esikohta. Põhiparkuuri suutsid puhaste paberitega läbida 13 sportlast, nende hulgas kodupubliku lemmikud Scott Brash, Ben Maher ja John Whitaker.

Ümberhüpetel oli esimesena stardis rootslanna Malin Baryard-Johnsson hobusega H&M Cue Channa, kes saii kirja 4 karistuspunkti. Sama tulemuse said ka Olivier Robert ning Lorenzo de Luca, kellest viimane on muide noppinud Olympia Horse Show’lt tervelt 2 võitu. 8 karistuspunktiga lõpetasid ümberhüpped Daniel Deusser, Piergiorgio Bucci, Edwina Tops-Alexander ja Maurice Tebbel.

Vanameister Whitaker lõpetas Ornellaia’ga küll vigadeta, kuid aeg ei lubanud enamat 5. kohast. Teda edestasid Laura Kraut ja Zeremonie, Nicola Philippaerts ja H&M Harley vd Bisschop ning kaasmaalased Maher ja Brash, vastavalt hobustega Diva II ja Hello M’Lady. Ben Maher hoidis liidripositsiooni peaaegu lõpuni välja, kuid Scott Brash suutis teda eelviimasena startides edestada 0.12 sekundiga. Kõige viimasena asus starti alati kiire Marcus Ehning, kes oli sõitis Comme Il Faut’iga, kellega oli ta võitnud alles Madridi etapi. Seekord sõit aga ebaõnnestus ja lõpetati 20 karistuspunktiga, millest olulise osa andsid punktid ületatud aja eest. Kaksikvõit jäi Suurbritanniasse, kolmas oli noor belglane Philippaerts.

Pressikonverentsil mainus Brash, et on väga eriline tunne võita kodupubliku ees, kes oli reaalselt kõikide Briti sõitjate selja taga, andes sellega kindlasti lisamotivatsiooni. Brash rõõmustas ka selle üle, et tal on väga tugev hobuste tiim ja sunnitud vigastuspausilt on tagasi tulemas ka Hello Sanctos.

Üldarvestusese liidrina püsib Kevin Staut. Teiseks tõusis viimasel ajal tugevaid tulemusi tegev Lorenzo de Luca ning kolmas koht kuulub jätkuvalt Steve Guerdat’ile. Selle aastanumbri sisse mahub veel 30. detsembril Belgias Mechelenis toimuv etapp.

London Olympia tulemused: www.longinestiming.com

Susanna Liis Ole