Londoni koolisõidu MK-etapivõit Patrik Kittelile hobusega Delaunay OLD

Üleeile sai Londonis alguse Olympia hallis peetav ja nädala kestev suurturniir, mille eile peetud Lääne-Euroopa koolisõiduliiga MK-etapi võitis rootslane Patrik Kittel hobusega Delaunay OLD.
 

Suurte Lääne-Euroopat tabanud lumetormide kiuste jõudsid kontinendilt mitmed paremad koolisõitjad esmaspäeval Londonisse ja pidasid teisipäeval maha Grand Prix programmi, millele eile järgnes MK punkte andev vabakava. Kui Grand Prix parimaks hinnati hollandlane Edward Gal hobusega Glock`s Zonik, siis vabakavas pidi kogenud Madalmaade esindaja leppima kolmanda kohaga, skoorides 79.340%. Parikas hinnati aga Grand Prix teisena lõpetanud Rootsi paar Patrik Kittel ja Delaunay OLD, kelle tulemus oli väärt 80.560%. Teise koha võttis Kitteliga küllaltki võrdselt sõitnud britt Emile Faurie hobusega Delatio, tulemusega 80.405%.

 

Kittel oli Londoni võidu üle üliõnnelik, kuna viimati võistles ta Londonis 13 aastat tagasi, mis jäi viimaseks. Kolm võistlust järjestikustel nädalatel (Stockholm – Genf – London) läbinud koolisõitja tunnistas, et on tõeliselt väsinud ja võtab mütsi maha takistussõitjate ees, kes võistlevad nädalast nädalasse.

 

Võiduga Londonis asus Kittel liigat 75 punktiga juhtima ja on endale sisuliselt taganud pileti Pariisi finaali. Teine ja kolmas koht kuuluvad Saksamaa koolisõitjatele, teine on 55 punktiga Saltzburgis võitnud Dorothee Schneider, kolmas 42 punktiga Jessica von Bredow-Wrendl, kellega jagab seda kohta Hispaania sõitja Morgan Barbancon Mestre.

 

Londoni tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1434/html/en/longinestiming/index.html