Londoni LGCT Grand Prix võit taaskord Brashile, London Knights parim kodusel GCL etapil

Scott Brash & Hello Mr President. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Suurbritannia pealinnas Londonis aset järjekorras kolmeteistkümnendad Longines Global Champions Touri (LGCT) ja Globals Champions League’i (GCL) etapid. LGCT Grand Prix võidu võttis teist aastat järjest Scott Brash, seekord hobusega Hello Mr President. GCL hooaja  neljanda etapivõidu võitis mõlemas osavõistluse kokkuvõttes ainsana nulliga sõitnud London Knights (Nicola Philippaerts ja Ben Maher). 

Laupäeva pärastlõunal peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 34 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Sheikh Ali Al Thani hobusel Sirocco. Uliano Vezzani ehitatud rada oli maksimaalselt kõrge (160 cm), tehniline ja nõudis ettevaatlikust. Seitse sportlast kindlustasid puhta lehega põhiparkuurist endale pääsme ümberhüpetele, kellest kodupubliku rõõmuks tervelt neli olid Suurbritannia esindajad. Esimese võistlejana ümberhüpetel startinud Scott Brash vaid 9 aastasel Hello Mr President’il ei jätnud midagi juhuse hooleks ning puhta sõiduga saadi ajaks 38,88 sekundit. Keegi tema tulemust aga ületada ei suutnud ning seega kindlustas ta endale selle hooaja teise etapivõidu. Teist aastat järjest võideti ka Londoni etapp ning sellega tõusis Brash enim LGCT Grand Prix’sid (11) võitnud sportlaseks. Brashi tulemusele sai kõige lähedamale Peder Fredricson hobusega Hansson WL, kes kindlustas endale vigadeta soorituse ja ajaga 39,84 sekundit teise koha. Kolmandana lõpetas viimase topeltnulli sõitnud Ludger Beerbaum hobusega Casello, ajaks 41,15 sekundit. Ben Maher (Explosion W), kes on sellel hooajal näidanud väga head vormi, oli taaskord ümberhüpetel ning viimase startijana oli tal võimalus asjad enda kasuks pöörata. Hoolimata sellest, et aeg oli 0,06 sekundit kiirem kui kaasmaalasel Brashil, ei lubanud eelviimasel tõkkel tehtud viga temal järjekordset võitu võtta ning leppida tuli neljanda kohaga. Ümberhüptele jõudsid ja järgnevad kohad võtsid: Denis Lynch (RMF Echo), Harry Charles (Abc Quantum Cruise) ja Michael Whitaker (El Wee Widge).

Scott Brash auringil. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Brash, kes kindlustas endale Prahas toimuva LGCT Super Grand Prix pääsme juba hooaja esimese etapi võiduga (mistõttu läks pääse kolmanda koha saanud Ludger Beerbaumile, sest ka Fredricsonil oli pilet Prahasse juba olemas) oli pressikonverentsil väga õnnelik. “Õnn oli täna kindlasti minuga. Mu hobune hüppas fantastiliselt ja ma olen temaga väga rahul,” sõnas võitja.

Tugev neljas koht kindlustas Ben Maheri LGCT üldarvestuse liidrikohta, kes jätkab 270 punktiga. Harrie Smoldersi 234 punkti hoiavad teda teisena ning Edwina Tops-Alexander on kolmas 212 punktiga.

Üldarvestuse liider Ben Maher. Foto: LGCT/Stefano Grasso

GCL etapp osutus esimest korda sel hooajal edukaks nö kodumeeskonnale, kui London Knights (Ben Maher ja Nicola Philippaerts) kindlustas juba hooaja neljanda võidu, lõpetades kokkuvõttes ainsana null karistuspunktiga. Shanghai Swans (Daniel Deusser ja Shane Sweetnam) tegi kiireima nelja, mis andis Londonis teise koha ning kolmandana lõpetas samuti nelja karistuspunktiga Miami Celtics (Jessica Springsteen, Denis Lynch, Shane Breen).

GCL etapi poodium. Foto: GCL/Stefano Grasso

Sellel hooajal üliedukas London Knights juhib kindlalt GCL üldarvestust, olles kogunud 299 punkti. Valkenswaard United on hetkel teine 261 punktiga ning kolmas on Miami Celtics 205 punktiga.

LGCT ja GCL järgmised etapid toimuvad Valkenswaardis sel nädalavahetusel.

Londoni tulemused leiate siit