Londoni neljarakendite MK-etapi parim tulemus IJsbrand Chardonilt

Laupäevasel võistluspäeval oli Londonis takistussõitude kõrval olulisimaks spordisündmuseks neljarakendite MK sõit, millest väljus võitjana Lendav Hollandlane IJsbrand Chardon, jättes seekord wild-cardiga võistelnud Boyd Exelli suisa kolmandaks.
 

 

Avavoorus oli vigadeta sooritusi neli ja need osutusid kokkuvõttes ka kiireimaks. Võitjate voorust ehk kolme parema hulgast jäi neljandana välja Koos de Ronde, sinna aga pääsesid ajalises paremusjärjestuses Boyd Exell, IJsbrand Chardon ja Glen Geerts. Noor belglane Geerts alustas võitjate vooru kiire ajaga, kuid võttis maha ühe palli. Teisena tulnud Chardon tegi puhta sõidu ja läks liidriks, olles reaalaajas belglasest ligi sekund aeglasem.

 

Kui viimasena tuli starti Exell, eeldasid kõik järjekordset võitu, eriti arvestades tema üleolekut esimeses voorus. Paraku läks kõik seekord teisiti. Koheselt tuli maha esimese ja siis ka teise takistuse pall. Seepeale lisas Exell kiirust, kuid maha tuli veel kolm palli ning lisaks unustas suurmeister koheselt finišit läbida, saades seeläbi veel mõtetuid lisasekundeid. "Nii juhtub, elu läheb edasi," sõnas kolmanda kohaga leppinnud Exell.

 

Chardon, kes saavutas oma tänavuse hooaja esimese etapivõidu. "Publik oli fantastiline," nimetas Chardon võidu järgselt, "Olen väga rahul oma uue juhthobusega, kes töötas siin väga hästi. Ta on läinud võistlus võistlusega paremaks. Kogu tiim andis mulle väga hea tunde ja ma olen kindel, et suudan nendega saavutada parimat!".

 

Pärast viite etappi on maksimaalse võimaliku 30 punktiga liidriks Boyd Exell, teiseks tõusis 22 punktiga Chardon, kolmas koos de Ronde 15 punktiga. Enne Bordeax`s peetavat finaali on kavas veel etapid sel aastal Mechelenis ning jaanuaris Leipzigis. Finaali pääseb teatavasti kuus paremat ning korraldajamaa sportlane wild-cardiga.

 

Londoni tulemused leiate siit http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1434/html/en/longinestiming/index.html